Добровольці з 16 країн їдуть воювати за Україну – Кулеба
"Українська дипломатія продовжує працювати на перемогу. Дипломатичний фронт проходить буквально по всіх столицях світу. Три ключові завдання, які ми зараз вирішуємо: системне посилення оборони України, знищення російської економіки та депутінізація світу", – сказав глава МЗС.
За словами Кулеби, Україна мобілізувала до міжнародної антивоєнної коаліції 86 держав і 15 міжнародних організацій.
"19 країн дають Україні зброю, деякі з них роблять це вперше у своїй історії. 10 країн надають макрофінансову допомогу, 22 країни надають гуманітарну допомогу, з 16 країн світу в Україну вже їдуть добровольці, які готові пліч-о-пліч з українським народом боротися проти агресора. Їхня загальна кількість вже перевалила за 1 тис. осіб, і заявки продовжують надходити", – розповів він.
Міністр не уточнив, громадяни яких держав їдуть в Україну, але парламент Латвії 28 лютого дозволив громадянам країни воювати за Україну. У МЗС Великобританії говорили, що Лондон не проти, якщо британці захочуть підтримати ЗСУ.
Президент України Володимир Зеленський 27 лютого закликав іноземних громадян вступати до інтернаціонального легіону територіальної оборони України.
"Усі, хто хоче приєднатися до захисту безпеки в Європі та світі, можуть приїхати і стати пліч-о-пліч з українцями проти загарбників XXI століття. Згідно з положенням про проходження військової служби у Збройних силах іноземцями та особами без громадянства, іноземці мають право вступити до ЗСУ на військову службу за контрактом у добровільному порядку, зокрема й до лав Сил територіальної оборони ЗСУ", – сказав Зеленський.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні зокрема реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії стали, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
За даними станом на ранок 2 березня, окупанти втратили 5840 осіб особового складу. Також знищено понад 60 літаків та вертольотів, 862 бойові броньовані машини, 85 артилерійських систем і безліч іншої техніки. Кількість полонених окупантів українська влада не розкриває.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.