"Дуже погана практика – кидатися словами". Пєсков розповів, чи готується РФ до вторгнення в Україну 16 лютого
Інформація США про те, що Росія готується до вторгнення в Україну 16 лютого, є "безпрецедентною кампанією нагнітання напруженості в Європі". Про це 15 лютого заявив спікер Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє російський ТАСС.
За його словами, заява президента США Джо Байдена про те, що РФ нападе на Україну найближчими днями, – "це якась показна істерика, яка, звісно, ні на чому не ґрунтується".
Пєсков стверджує, що у Кремлі вважають "згубною, дуже поганою практикою отак кидатись словами, звинувачувати, що хтось на когось нападе, затівати евакуацію дипломатів".
Спікер Кремля також додав, що "якби замість цієї істерики і замість цих показових інформаційних деструктивних кампаній декларували не голослівне, а справді субстантивне бажання обговорювати занепокоєння одне одного, то атмосфера в Європі була б зовсім іншою".
Контекст:
У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.
Наприкінці жовтня 2021 року американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія вкотре стягує війська до кордону з Україною.
Країни Заходу та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації.
У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що РФ може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентами. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.
11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.
ЦРУ США вважає, що Росія може напасти на Україну 16 лютого. Про це 11 лютого повідомляв, посилаючись на джерела, німецький журнал Der Spiegel.
Президент України Володимир Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.