Двоє куп'янських чиновників погодилися стати "главами відділів" при окупантах, їм оголосили підозри – прокуратура
Депутату Куп'янської міськради Аббасу Пякішеву та начальнику відділу освіти Куп'янської міськради Роману Долгіну заочно оголосили про підозру в добровільному погодженні на посади у незаконному органі влади на тимчасово окупованій території. Про це повідомили 30 липня у Харківській обласній прокуратурі.
Обом заочно оголосили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.
Прокуратура опублікувала повістку із викликом Долгіна.
Прізвища Пякішева правоохоронці не називали, але, за інформацією "Інтерфакс-Україна", ідеться про нього.
"Після російського вторгнення на територію України чоловік обрав шлях співпраці з окупантами. На початку березня він прийняв пропозицію від представників країни-агресора стати "начальником управління охорони здоров‘я" у так званій тимчасовій цивільній адміністрації Куп'янського району Харківської області. Свої функції "очільник" продовжує виконувати і сьогодні", – ідеться в повідомленні.
Щодо Долгіна, то він, як зазначає СБУ, був начальником відділу освіти Куп'янської міськради, а після окупації міста погодився на співпрацю із загарбниками, щоб зберегти посаду.
У червні, за інформацією прокуратури, Долгін їздив до терористів "ЛНР". "Мета візиту – отримання "цінних" вказівок щодо запровадження на окупованих територіях російської освіти", – пояснили у відомстві.
За даними СБУ, колаборант за час співпраці з окупантами у Куп'янському районі:
- організував виїзд учителів та адміністрації навчальних закладів на курси перепідготовки та для одержання методичних вказівок за навчальними програмами до Москви та Луганська;
- зобов'язав усіх працівників сфери освіти району укладати нові договори на працевлаштування з адміністрацією окупантів, щоб продовжити роботу в навчальних закладах за стандартами освіти РФ;
- організував процес видавання атестатів випускникам шкіл за стандартами країни-агресора;
- організував процес отримання навчальними закладами підручників РФ;
- повністю заборонив використання української символіки у навчальних закладах;
- організував процес здобуття акредитації навчальних закладів за стандартами освіти держави-агресора.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Аббас Пякішев очолював Куп'янську міськлікарню, у 2020 році балотувався на посаду міського голови Куп'янська від "Блоку Світличної "Разом", але безуспішно. Борівська сільрада повідомляла на початку липня, що Пякішева окупанти призначили "міністром охорони здоров'я Харківської області". У липня в мережі з'явилося відео, спочатку опубліковане, імовірно, міністерством оборони РФ, на якому Пякішев розповідає про "встановлення зв'язків" із міністерством охорони здоров'я Бєлгородської області та Російської Федерації і "військовими, які нам допомагають".
Мера Куп'янська Геннадія Мацегору також підозрюють у співпраці з окупантами. У відеозверненні, опублікованому 27 лютого, Мацегора розповів, що він "ухвалив рішення брати участь у переговорах" із російськими військовими, "щоб уникнути людських жертв та руйнувань".
Щодо Мацегори відкрито кримінальне провадження за статтею про державну зраду. У середині квітня з'явилася інформація, що Мацегора втік до Росії разом із сім'єю. У липні голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявляв, що Мацегору заарештували самі росіяни з невідомої причини.