Експрезидентка Естонії: Коли я їхала в Київ, син запитав: "Мамо, чому цим займаєшся саме ти?" Я відповіла: "У мене троє синів, не хочу, щоб ви воювали"
"Під час війни я вже вдруге приїжджаю в Київ. Уперше контраст війни і водночас нормального життя був, безумовно, сильнішим. І тепер я звикла до цього. Я знала, що Київ живий, життя триває – і це добре. Але цей контраст, про який ми читали у книжках про Першу чи Другу світову війну: ти на полі бою, а небо синє, птахи співають і цвітуть квіти. Це те, про що я думала, коли була у Гостомелі між руїнами "Мрії" та "Руслана". Ця картина різко контрастує з тим, що також є частиною реальності", – сказала Кальюлайд.
Гордон запитав, чи не боїться вона, що в той момент, коли записують інтерв'ю, презідент РФ Володимир Путін "бомбу надішле".
"Ну, тоді така доля. Однаково треба чинити опір, дивлячись фактам в обличчя, але робити свою справу", – заявила пані президентка.
Вона розповіла, як обговорювала свою поїздку з дітьми.
"Мій молодший син запитав мене, коли я влітку їхала в Київ: "Мамо, чому цим займаєшся саме ти?" І я відповіла: "Тому що в мене троє синів, і я не хочу, щоб ви брали участь у війні". Один із моїх синів уже служив в армії, ще один за кілька років почне службу. А тому, який запитував, – усього 13. Він чудово розуміє, що ми маємо бути непокірними. Ми не можемо віддати перемогу жорстокості", – зазначила Кальюлайд.
Вона наголосила, що коли так багато "поставлено на карту", необхідно всім прагнути до партнерства.
"Я не почуваюся героєм, тому що навколо мене мільйони людей, які поводяться як герої", – зазначила Кальюлайд.
Експрезидентка Естонії Кальюлайд: Путін думав, що українцям байдуже, хто їхній президент – Зеленський чи Путін. Повний текст інтерв'ю
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Кальюлайд народилася 30 грудня 1969 року в естонському місті Тарту. Закінчила факультет біології Тартуського університету, а потім здобула ступінь магістра ділового адміністрування в цьому самому університеті. Працювала у відділі банківських інвестицій Hansapank Markets, директоркою електростанції "Іру". Була радницею прем'єр-міністра Естонії з економіки, представницею Естонії в Європейській рахунковій палаті.
У жовтні 2016 року перемогла на виборах президента Естонії і стала першою жінкою – президентом країни. Навесні 2018 року Керсті Кальюлайд стала першою очільницею іноземної держави, яка побувала в зоні бойових дій у Донецькій області України.
З 2021 року Кальюлайд є всесвітньою захисницею ООН із прав жінок та дітей.