Ексзаступник голови СБУ Ягун: 2014 року російський агент, який був упроваджений у СБУ, сидів перед нами з документами на звільнення як співробітник СБУ, і ми нічого не могли йому зробити
Гордон запитав Ягуна, чи багато було російських агентів у СБУ під час його роботи у спецслужбі.
"До 2014 року я не пам'ятаю таких моментів. Чесно, я просто не пам'ятаю. А у 2014 році ми зіткнулися навіть з унікальними ситуаціями. Коли ми знали, що перед нами російський агент, який був упроваджений у Службу безпеки, він сидів із документами на звільнення як співробітник Служби безпеки, і ми нічого не могли йому зробити. Ми просто констатували факт, що він іде, що його вже не буде у службі", – розповів Ягун.
Він пояснив, що у СБУ могли простежити проходження служби цього чоловіка, як її впроваджували, хто її просував – але затримати його тоді не могли, "не було цих моментів".
"Така дика ситуація була. Він звільнився. До того ж він нам у вічі казав: "Так, я розумію, що ви нічого не можете зробити". Звільнився і поїхав. Зрозуміло куди: чи до Росії, чи до Криму", – сказав ексзаступник голови СБУ.
За його словами, у той період було дуже багато звільнень, дуже багато "диких ситуацій".
"Наприклад, така, анекдотична. Коли в одному з райвідділів Криму зібрали співробітників, які перейшли на бік ФСБ, і там співробітник ФСБ найвищого рангу каже: "Так, от я вас усіх вітаю. Тепер хочу вам сказати, що вашим начальником буде капітан, грубо кажучи, Іванов". Хтось підняв руку: "Я перепрошую, так Іванов – старший лейтенант". – "Це він старший лейтенант у Службі безпеки, а капітан він у ФСБ". Ну ось так от. Тобто на такому рівні вони працювали тоді, на жаль", – сказав Ягун.
Ексзаступник голови СБУ вважає, що в керівних сферах України ще багато агентури РФ: за його висловом, "ми ще довго виколупуватимемо ці родзинки з булки".
Ексзаступник голови СБУ Ягун: У Криму було багато зрадників. Вони навіть не уявляли, що це зрада. Ну, подумаєш, один прапор на інший. Як із міліції перейшов до СБУ, із СБУ – у розвідку. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Про те, що після розпаду СРСР в Україні залишилося багато прихованої російської агентури, яку просували у вищі ешелони влади, заявляв також голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках Микола Маломуж.
2005 року розпочали активне засилання в Україну "неактивних" агентів, які 2014 року стали основою для гібридної війни РФ проти України, розповідав колишній голова Служби зовнішньої розвідки, ексглава Адміністрації Президента України, ексначальник військової розвідки України Валерій Кондратюк.
За даними експрем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, російська мережа агентів в Україні була і залишається щонайменше в чотирьох сферах.