Ексрадник Залужного про ймовірне отримання Україною ATACMS із касетними боєприпасами: Диванні генерали використовують кліше "срібних куль не існує". Це і є та сама "срібна куля"

У ракет ATACMS, які США нададуть Україні, будуть дуже ефективні касетні боєголовки з боєприпасами подвійного призначення, стверджує Райс
Фото: wikipedia.org (ілюстративне)

Сполучені Штати можуть ухвалити рішення про передання Україні ракет ATACMS із касетною бойовою частиною "найближчим часом". Таку заяву з посиланням на свої джерела у Вашингтоні зробив колишній радник командувача Збройних сил України Валерія Залужного, президент Американського університету в Києві Деніел Райс 26 вересня у коментарі агентству "Укрінформ".

Райс також наголосив на ролі DPICM (удосконалених звичайних боєприпасів подвійного призначення), якими, як він очікує, буде оснащено ракети ATACMS для української армії.

"Диванні генерали завжди використовують кліше на кшталт "срібних куль не існує". Це нісенітниця. DPICM – це і є та сама "срібна куля". Запитайте будь-кого на лінії фронту, чи відбулися зміни з моменту появи на полі бою 155-мм касетних боєприпасів", – запропонував ексрадник Залужного.

Він вважає, що касетні заряди в ракетах ATACMS для HIMARS виявляться у 100 разів потужнішими та ефективнішими у війні проти Росії, ніж уже доправлені касетні боєприпаси для артилерії.

Райс пояснив, що у 155-мм касетному снаряді 88 суббоєприпасів, а в ракеті ATACMS для HIMARS їх уже 644, 512 або 950, залежно від модифікації, а дальність запуску становить 30, 45 та 165 км.

За його логікою, 950 суббоєприпасів не просто арифметично більше ніж у 10 разів потужніші, ніж 88.

"Насправді – у 100 разів, тому що вони завдають смертельного ураження на відстані 165 км. Отже, їхній вплив на хід бойових дій збільшуватиметься в геометричній прогресії", – підсумував Райс.

Ексрадник Залужного також зазначив, що як офіцер американської армії "ніколи б не вступив у бій без DPICM".

Контекст:

Президент США Джо Байден у липні говорив журналістам, що розгляне можливість доправлення ATACMS в Україну. "Але найбільше їм потрібні артилерійські снаряди, і ми працюємо над цим", – зазначив американський президент.

15 вересня The Wall Street Journal із посиланням на джерела поінформувало, що США наближаються до рішення передати Україні ATACMS.

21 вересня у Білому домі заявили, що Байден вирішив поки що не дозволяти передання Україні ATACMS, проте вже 22 вересня NBC News повідомив, що США передадуть Україні невелику кількість цих ракет.

22 вересня видання The Washington Post із посиланням на джерела, наближені до обговорення питання, повідомило, що адміністрація Байдена близька до рішення надати Україні версію ракет великої дальності ATACMS, озброєну касетними бомбами, а не однією боєголовкою.

DPICM (Dual-purpose improved conventional munition – удосконалений звичайний боєприпас подвійного призначення), по суті, є боєголовкою для артилерії та ракет класу "земля – земля", яка розривається на оптимальній висоті та дистанції від заданої цілі, вивільняючи суббоєприпас. Як пише "Укрінформ", було створено модифікації тактичної балістичної ракети ATACMS під бойову касетну частину з уражальними елементами цього типу. Касетні бойові елементи мають кумулятивні властивості (для боротьби із бронетехнікою) і осколкову дію (для боротьби із живою силою). Звідси походить назва "подвійного призначення".