Фейгін: Чому в Росії не знайдуться органи або люди, які скажуть Пригожину: "Чуєш, друже, ти щось загрався. Ти що із себе корчиш? Хочеш назад на шконку?" G

Фейгін: Це що за країна, у якій можуть ось так? Із пакетами, кувалду дарувати і хихотіти, як дурень...
Фото: Mark Feygin / Instagram
Засновник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин – "цинічний до краю тип". Про це російський юрист, блогер Марк Фейгін заявив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, коментуючи відео про відвідування Пригожиним моргу, куди звозять тіла вагнерівців, які воювали проти України.

"Він любить зухвалу публічну поведінку, брутально грубу. Яким він напевно ж у натурі не є. Мама медикиня, тата немає. Там узагалі біографія просто дивовижна. Дев'ять років відсидів", зазначив Фейгін.

За його словами, Пригожин хоче відповідати середовищу, у якому перебуває.

"Це середовище виявляється, у нього тепер 40 тис. під рушницею. Це що за країна, у якій можуть ось так? Із пакетами, кувалду дарувати і хихотіти, як дурень... Хтось скаже: "Друже, ти щось загрався. Давай акуратніше"? Чому ніхто не скаже? Де знайдуться якісь органи, люди, які скажуть: "Ми всяке бачили, всяке дозволяли, але ж таке навіщо? Ти що із себе корчиш? Хочеш вирушити назад на шконку? Ну то ми тобі це забезпечимо"? А чого немає такого? Отже, ці етика й естетика тепер прийнятні? Вони стандартизовані? Тепер так можна поводитися? Я щось не бачив, щоб в Україні хтось тішився пакетами із загиблими. Інше ставлення. Ну, а як вони ставляться? Як до колод. Він цього насміхання не приховує. Він любить познущатися. А у Кремлі вони раз у раз проговорюються. У них ця обмовка через насміхання відбувається насправді. Але не так часто, не так відверто",  сказав юрист.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

У ЗМІ Пригожина називають "кухарем Путіна", оскільки його компанії обслуговували фуршети найвищих посадовців РФ.

Пригожин із 2016 року перебуває під американськими санкціями через агресію Росії щодо України (у Вашингтоні вважають, що він надає матеріальну підтримку й технологічну допомогу російській владі). Санкції введено також проти ПВК "Вагнер" і "Агентства интернет-исследований", відомого як "фабрика тролів". На ПВК "Вагнер" обмеження ввели у 2017 році за участь у конфлікті в Україні й порушення її територіальної цілісності, а на "Агентство интернет-исследований" – у 2018 році за кібератаки і втручання у президентські вибори у США 2016 року.

Окрім того, санкції проти Пригожина ввели Євросоюз, Великобританія, Канада, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія, Японія й Україна.

Після початку повномасштабної війни Росії проти України Пригожин особисто зайнявся вербуванням ув'язнених, які відбувають покарання у російських в'язницях, для участі у бойових діях на боці російської армії. Пригожин неодноразово публічно критикував російську армію й генералів. "Багато хто з тих, хто є так званими кадровими [військовими], не навчилися нічого, окрім як підборами клацати, цяцьки носити і гарні доповіді писати", – заявив він у жовтні.

За даними Reuters, у складі ПВК приблизно 50 тис. найманців, серед яких понад 1 тис. було вбито під Бахмутом у період із кінця листопада до початку грудня. Загальні втрати вагнерівців сягнули, згідно з повідомленням, 4100 убитими і 10 тис. пораненими.