Фейгін про атаки РФ на Україну за допомогою іранських дронів: Україні потрібно передати такі самі дрони, але кращої якості. "Якщо у вас літають – отже, наш до Москви долетить"
Заходу треба передати Україні якісніші дрони, ніж іранські, які використовує Росія у війні проти України. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський юрист, блогер Марк Фейгін.
"Дуже важливо, щоб Україні передали такі самі дрони, але кращої якості. Тому що "якщо у вас літають – отже, і в нас 1 тис. кілометрів до Москви долетить". Ну, от тоді давайте так. Отже, тоді нам теж потрібно надати такі самі дрони. Але це логічно. Це ж і засіб стримування. Або ви, або ми. Або і ви, і ми", – сказав він.
За словами блогера, можна буде "теж запустити 1 тис. дронів – і вони полетять, і бомбардуватимуть [РФ] від кордону [від Бєлгорода] до Москви".
"Тобто 1 тис. разів подумають [перш ніж використовувати дрони проти України]", – зазначив Фейгін.
Він вважає, що Заходу, який не дає Україні зброї для цілей у Росії, – "щоб забезпечити захист територій України, доведеться давати не лише засоби захисту, а й засоби нападу для ударів".
"Інакше виходить нісенітниця якась. А якщо, так би мовити, вони почнуть модифікувати ці Shahed-136 (вони їх "Геранню" називають) тощо? Тобто вони робитимуть щось, щоб долати захист зенітних установок тощо. І має бути щось у вигляді відповіді. Тоді це може за сумою виявитися ефективнішим", – наголосив Фейгін.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія застосовує в Україні щонайменше два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Британська розвідка стверджує, що окупанти використовують іранські дрони-камікадзе в Україні щонайменше із серпня. Росіяни перефарбували Shahed-136 у свої кольори й назвали "Герань-2".
23 вересня МЗС України оголосило про рішення позбавити акредитації посла Ірану і скоротити штат посольства Ірану в Києві у відповідь на застосування РФ іранських дронів. Тоді офіційний представник МЗС Ірану Насер Канаані заявляв, що рішення МЗС України базується на "непідтверджених повідомленнях" і стало "результатом галасу" у ЗМІ "з боку іноземних сторін".
Уранці 17 жовтня Росія здійснила масовану атаку на столицю дронами-камікадзе, а також атакувала ще низку областей дронами й ракетами. Мер Києва показав уламок одного із дронів, якими росіяни атакували столицю. На дроні видно напис "Герань-2". Загалом, за інформацією мера, окупанти випустили по Києву 28 дронів, більшість яких збили засоби ППО. Канаані після цього й далі заперечував постачання дронів російській армії.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба 18 жовтня подав на розгляд президента Володимира Зеленського пропозицію розірвати дипломатичні відносини з Іраном через постачання іранських дронів Росії. Він заявив, що Україна готова надати докази щодо застосування іранських БПЛА.
У МВС наголошували: українські захисники "приземляли" цілі комплекси цих БПЛА і там чітко видно і зрозуміло, "звідки вони і які там комплектуючі". Підтверджує використання Росією іранських дронів і НАТО.
Водночас Іран вимагає від України документальних підтверджень, що РФ застосовує іранські дрони на війні.
За участь в агресії РФ проти України ЄС і Великобританія в жовтні ввели санкції проти Ірану.