Французький священник, який протягом 20 років вивчав злочини нацистів, розслідує воєнні злочини РФ в Україні
Організація сконцентрується на записі свідчень очевидців. Свідки злочинів окупантів можуть записатися на інтерв'ю на сайті svidky.org.
"Дослідники збиратимуть свідчення масових вбивств і нищення цивільної інфраструктури у Бучі, Маріуполі, Харкові, Миколаєві та по всій території України, аби представити їх у Міжнародному кримінальному суді, а також у прокуратурах європейських країн. Відеоінтерв'ю будуть проводитися у Zoom за участі українських волонтерів. Записані українською або російською, вони будуть перекладені англійською мовою для міжнародних інстанцій. Команда дослідників буде працювати з топографічними картами, визначати і фіксувати точні місця злочинів", – зазначили у повідомленні.
Міжнародний суд спиратиметься на матеріали, подані українськими правоохоронцями. Найбільшу вагу для європейських судів матимуть свідчення, зібрані недержавними і незалежними організаціями, такими як "Яхад-Ін Унум", наголосили у релізі.
"Щоб протистояти злочинам Російської Федерації, ми повинні зберегти голоси свідків. Адже саме вони є одним із найважливіших доказів для суду. Майже 20 років "Яхад-Ін Унум" розслідує злочини нацистів в Україні та Східній Європі. Ми розробили спеціальну методологію, опитали понад 8 тис. свідків та відвідали більшість українських міст і селищ. Але ніколи я не міг подумати, що у ХХІ столітті ми так само будемо розслідувати воєнні злочини на цих стражденних землях", – сказав Дебуа.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Організацію "Яхад-Ін Унум" створили у 2004 році, щоб докладніше задокументувати геноцид ромів та інші масові злочини у Європі. Згодом організація проводила розслідування геноциду у Гватемалі, Іраку та Сирії. Вона зібрала приблизно 7,5 тис. свідчень очевидців, які вижили під час масових розстрілів у Східній Європі.
Кількість жертв серед цивільних осіб в Україні з 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, до опівночі 17 квітня становить щонайменше 2072 загиблих і 2818 поранених. Про це повідомило управління верховного комісара ООН із прав людини.
"УВКПЛ вважає, що фактичні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривали інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень досі чекають на підтвердження", – зазначили в організації.