Гайдай: За умовами договору, "ЛНР" повноцінно прийняти до складу Росії зможуть лише 2026 року. Але ЗСУ прийдуть раніше

З 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях України провели псевдореферендуми
Фото: ЕРА

Прихильники Росії в Луганській області не дочекаються реального "приймання" регіону до складу РФ. Про це 3 жовтня у Telegram заявив голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай.

"Ждуни" не дочекаються – ЗСУ прийдуть раніше: так звану "ЛНР" повноцінно зможуть прийняти до складу Росії лише 2026 року. Саме до 2026 року триватиме перехідний період для так званої "ЛНР" у якості нового суб'єкта Росії. Це одна з головних умов у договорі про прийняття "республіки" до складу Росії", – пояснив голова ОВА.

За його словами, тим, хто підтримував псевдореферендуми на окупованих територіях, доведеться чекати понад три роки.

"На папері все виглядає так. Безпекова ситуація трохи інша", – наголосив Гайдай.

Він також додав, що понад 200 окупантів зі складу 2-го армійського корпусу, які втекли з Лиману Донецької області, змогли дістатися Щастя Луганської області.

"30 вересня в районі цього міста була виявлена колона із цивільних автомобілів та мікроавтобусів, у якій налічувалося понад 200 військовослужбовців", – повідомив голова ОВА.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

З 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької й Херсонської областей провели псевдореферендуми про "приєднання" цих регіонів до Росії: люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, зокрема у квартирах, на вулицях і в наметах на ринках.

Україна і міжнародна спільнота заздалегідь заявили, що не визнають результатів цього незаконного голосування і воно не матиме жодної юридичної сили з погляду міжнародного права.

Після оголошення "результатів" псевдореферендумів низка країн, зокрема Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія, Ізраїль, Туреччина заявили про невизнання результатів псевдореферендумів. Великобританія першою серед західних країн запровадила санкції.

29 вересня президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету та незалежності" Запорізької і Херсонської областей України ("незалежність" "ЛДНР" Росія визнала 21 лютого).

30 вересня Путін підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської й Запорізької областей.