Глава МЗС Австрії: Суверенітет України – це умова нашої власної безпеки

Шалленберг сьогодні прибуває до України з дводенним візитом
Фото: ЕРА
Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг 7 лютого у Twitter повідомив про поїздку в Україну.

Шалленберг, а також міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський та глава МЗС Словаччини Іван Корчок будуть в Україні з візитом 7–8 лютого.

Міністрів запросив до України очільник МЗС Дмитро Кулеба. Це перший в історії візит глав зовнішньополітичних відомств країн славковського формату до України, зазначили у МЗС. Його мета – продемонструвати солідарність з Українською державою на тлі агресивних дій Російської Федерації, заявили у відомстві. У програмі візиту міністрів – поїздка до зони проведення операції Об'єднаних сил.

Шалленберг написав, що це також "сильний сигнал солідарності Центральної Європи з українським народом".

"Зрештою, суверенітет України це умова нашої власної безпеки", наголосив він.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня 2022 року, що США мають 18 різних сценаріїв у випадку вторгнення Росії в Україну. У Кремлі відповіли, що "теж різні сценарії розглядають".

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

6 лютого The Washington Post і Reuters написали, що російські війська, які перебувають біля кордону України, сягнули рівня 70% від необхідного для повномасштабного вторгнення. Експерти, чиї оцінки одержали ЗМІ, кажуть, що у випадку повномасштабного вторгнення Київ захоплять "протягом кількох днів, а жертвами війни стануть до 25 тис. українських військовослужбовців та до 50 тис. цивільного населення". Вони також вважають, що вторгнення викличе гуманітарну кризу, а кількість біженців сягне 5 млн людей.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що ймовірність значної ескалації з боку РФ станом на сьогодні оцінюється як низька.