Глава МЗС Литви Лінкявічюс відвідав Авдіївку
Міністр закордонних справ Литви приїхав до Авдіївки, яка відновлюється після загострення бойових дій, які розпочалися 31 січня 2017 року.
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, посол Литви в Україні Марюс Януконіс разом з першим віце-спікером Верховної Ради Іриною Геращенко та народним депутатом від Блоку Петра Порошенка Іриною Луценко відвідали Авдіївку Донецької області.
Про це Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook.
"Дуже важливо, коли представники Європейського союзу на власні очі переконуються в жахливих наслідках війни, розв'язаної росіянами проти України. Пан Лінас навесні 2016-го був у Широкиному, сьогодні разом з колегами він побачив зруйновані будинки, обстріляну школу, побував у пунктах обігріву і на Авдіївському коксохімічному заводі, який вже на 25% відновив свої потужності, свою роботу", – написала Геращенко.
На думку нардепа, свідчення глави литовського міністерства закордонних справ "є безцінними у дискусії щодо санкцій проти РФ, у донесенні правди і до країн ЄС, і до країн НАТО".
Геращенко написала, що Лінкявічюс планував відвідати район старої Авдіївки, яка найбільше постраждала від обстрілу, а також промзону, але військові не радили цього робити.
"Учора кілька снарядів долетіло до старої Авдіївки, поранило двох місцевих жителів, тож міністра і делегацію туди не пустили", – додала віце-спікер Ради.
Лінкявічюс став першим європейським політиком, який відвідав Донбас після початку російської збройної агресії в 2014 році.
Ситуація в зоні АТО загострилася 29 січня 2017 року, коли проросійські бойовики посилили обстріл Авдіївської промзони. Уночі 31 січня околиці Авдіївки обстріляли з реактивних систем залпового вогню "Град".
З 30 січня в Авдіївці не було світла і води. Через це в місті було оголошено надзвичайний стан, частину жителів евакуювали.
5 лютого в Авдіївці, постраждалої від обстрілу бойовиків, відновили електропостачання, а подачу тепла перевели з аварійного у стабільний режим.
Збройний конфлікт на сході країни почався у квітні 2014 року. Українська армія протистоїть проросійським бойовикам, які частково контролюють Донецьку і Луганську області.