Глава УПЦ МП попросив Путіна виявити гуманізм і випустити з Маріуполя всіх, хто цього бажає, зокрема військових
"Тяжке становище, в якому опинилися жителі і захисники Маріуполя, спонукає мене просити вас як людину, сім'я якої пережила блокаду Ленінграда, а старший брат Віктор загинув у 1942 році. Ваші рідні цілком відчули, що таке життя у відриві від великої землі, під безперервними бомбардуванням, без їжі, води та медикаментів, коли смерть може настати будь-якої миті від удару надпотужної зброї, голоду або браку медичної допомоги", – каже глава УПЦ МП.
Він наголосив, що у схожому становищі сьогодні перебувають жителі Маріуполя та його захисники.
"Мій пастирський обов'язок – просити вас про надання можливості всім, хто цього бажає, покинути місто Маріуполь – і цивільним особам, і військовим. За всіх часів у різних війнах протиборчі сторони вважали можливим вияв гуманізму. Нам відомо, що Росія неодноразово в Сирії була посередником під час евакуації комбатантів, які потрапили в оточення. У зв'язку із цим сподіваємося, що ви по-християнськи погодитеся на процедуру extraction для українського гарнізону в Маріуполі і дасте можливість цивільним особам, поліцейським, прикордонникам і військовим, які перебувають в оточенні, вийти на контрольовану Україною територію або на територію третіх країн", – пояснив Онуфрій.
За його словами, "багато країн вважатимуть за честь узяти посередництво в цій операції".
"Прошу вас вибрати будь-яку з них в ім'я воскреслого Христа", – заявив Онуфрій.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
У квітні глава УПЦ МП пропонував провести хресний хід до заводу "Азовсталь", де перебувають захисники Маріуполя, й евакуювати цивільних напередодні Великодня.
Контекст:
Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction, прикладом якої називають порятунок британських, французьких та бельгійських військових із Дюнкерка під час Другої світової війни. Вони не здаватимуться в полон, заявляли в полку Нацгвардії "Азов". Захисники міста готові вийти з "Азовсталі" лише у разі надання гарантій від третіх країн. Зокрема, виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський звертався до президента Туреччини Реджепа Ердогана з проханням вивезти гарнізон на територію Туреччини.
Путін хоче, щоб захисники міста склали зброю. 21 квітня він публічно озвучив наказ міністру оборони РФ Сергію Шойгу скасувати штурм промзони "Азовсталі", проте штурм триває.
2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону.
Процес евакуації з "Азовсталі" за участю ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста розпочався 30 квітня. Перші дві гуманітарні колони вивезли приблизно 500 осіб із території заводу та Маріуполя загалом.
7 травня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що всіх жінок, дітей та людей похилого віку евакуювали з території заводу.
Попри гуманітарне право, досі нікого з поранених військових не евакуювали.
7 травня до Путіна звернулися ветерани Другої світової війни з України, вони закликали дати можливість українським захисникам Маріуполя безпечно покинути промзону "Азовсталі".