Гончаренко: Санкції проти РФ працюють. Треба тиснути, заарештовувати їхні гроші, забирати їхні яхти. Усе це має в мозок капати G

На думку Гончаренка, завдання України зараз працювати над посиленням тиску на російську еліту
Фото: Олексій Гончаренко / Facebook

Санкції, введені проти Росії, виявилися ефективними, тому їх необхідно посилювати. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Він зазначив, що неможливо передбачити, коли саме почне руйнуватися той або інший автократичний чи диктаторський режим. Те саме стосується і режиму президента РФ Володимира Путіна.

"Можна постфактум знаходити пояснення, чому це сталося 17-го року, чому 91-го, ще, там... Але це все постфактум. Реально ніхто ще і ніколи не передбачив моменту, коли це станеться. Ніхто ніколи цього не знає. Але цей момент може настати просто під час нашої розмови. І тоді мій прогноз про важкий 2023 рік – щонайменше його першу половину – може виявитися песимістичним, а насправді все це розвалиться, як картковий будинок, зараз. Але, може, і ні", – сказав Гончаренко.

За його словами, завдання України зараз – працювати над посиленням тиску на російську еліту.

"Тож коли говорять, що санкції не працюють... Усе працює. Треба тиснути, треба заарештовувати їхні гроші, треба забирати їхні яхти... Усе це має в мозок капати. Дуже важливим є трибунал", – зазначив нардеп.

Гончаренко: З автократичними і диктаторськими режимами завжди одна й та сама історія: вони мають суперупевнений вигляд ще за хвилину до того, як починають руйнуватися. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу, а також Євросоюз ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти та газу й шукати їм альтернативу.

Останній на цей момент, дев'ятий пакет санкцій, ЄС проти Росії ввели 16 грудня минулого року.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, з кінця лютого щодо РФ ввели майже 11 тис. обмежень. Загалом з 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, понад 13,6 тис. Тепер Росія найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.