Гордон: Я б запросив в Україну приватні військові компанії США, Ізраїлю, Великобританії

Гордон: Росія ж запрошує і сирійців, і лівійців, і будь-кого – усіляку наволоч з усього світу. Я б запросив боротися на нашому боці найбільші ПВК
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Засновник видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон в інтерв'ю журналісту Василеві Голованову на каналі "Україна 24" заявив про необхідність запросити в Україну приватні військові компанії з країн НАТО. Інтерв'ю вийшло 24 травня.

Розмова про це почалася в контексті обговорення результатів другої зустрічі консультативної групи з надання допомоги Україні, яка відбулася 23 травня.

Голованов зазначив, що міністр оборони Олексій Резніков анонсував постачання зброї в Україну.

"Ми чуємо "скоро, скоро", а час минає, нам треба швидше. Я б запросив приватні військові компанії країн – членів НАТО боротися на боці України. Росія ж запрошує і сирійців, і лівійців, і будь-кого – усіляку наволоч з усього світу. Я б запросив сьогодні в Україну воювати на нашому боці найбільші приватні військові компанії зі США, Ізраїлю, Великобританії тощо, тобто країн, де є ці приватні військові компанії, які могли б разом із нашими хлопцями й дівчатами боротися за свободу України", – відреагував Гордон.

Журналіст зазначив, що зробив би "ще низку кроків", але не став їх озвучувати. "Кому треба, я про це сказав", – додав Гордон.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Першу зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні провели 26 квітня 2022 року на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині. Резніков заявляв, що завдяки зустрічі відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів із передання Україні зброї.

Резніков на зустрічі передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні.

Напередодні зустрічі та після неї деякі країни заявили про передання Україні важкого озброєння. Зокрема, Німеччина на цій зустрічі оголосила про постачання в Україну зенітних самохідних установок Gepard. За день до зустрічі Великобританія повідомила про передання додаткових засобів ППО, у день зустрічі Канада оголосила про надання бронемашин, розповів міністр оборони США Ллойд Остін.

Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.

Друга зустріч відбулася 23 травня, вона була в онлайн-форматі, участь у ній взяло понад 40 країн. За її підсумками Остін заявив, що військову допомогу Україні вирішило надати 20 держав. Резніков сказав, що йшлося про пускові установки та протикорабельні ракети Harpoon, а також "про інші приємні сюрпризи, які посилять потужність української армії і будуть неприємними для ворога".