Розкрито вбивство сім'ї старости села Мотижин – установлено п'ятьох військовослужбовців РФ і трьох найманців ПВК "Вагнер" – Венедіктова
За даними Венедіктової, до вбивства Сухенко та її сім'ї причетні п'ятеро військовослужбовців збройних сил Росії і троє найманців приватної військової компанії "Вагнер".
Зазначено, що окупантів звинувачують у 14 воєнних злочинах, скоєних щодо мирних жителів Мотижина. Лише трьом особам удалося вижити після тортур росіян.
Генпрокурорка опублікувала імена і фотографії злочинців:
- старший лейтенант Олег Крикунов – командир взводу 37-ї окремої мотострілецької бригади 36-ї загальновійськової армії;
- сержант Чінгіс Гончіков – командир відділення – командир бойової машини 37-ї окремої мотострілецької бригади 36-ї загальновійськової армії;
- сержант Олександр Ванчіков – командир відділення 37-ї окремої мотострілецької бригади 36-ї загальновійськової армії;
- сержант Магомедмірза Сулейманов – командир бойової машини 37-ї окремої мотострілецької бригади 36-ї загальновійськової армії;
- старший лейтенант Віталій Дмітрієв – командир взводу 37-ї окремої мотострілецької бригади 36-ї загальновійськової армії;
- член ПВК "Вагнер" Сергій Сазанов;
- водій відділення КШМ ПВК "Вагнер" Сергій Сазонов;
- розвідник-зв'язківець 1-го розвідувально-штурмового взводу 1-ї розвідувально-штурмової роти ПВК "Вагнер" Олександр Ступніцький.
Венедіктова нагадала деталі вбивства окупантами старости Мотижина та її рідних.
"Слідством установлено, що в березні 2022 року під час окупації вони викрали з дому старосту села Мотижин Ольгу Сухенко, її чоловіка та сина. У місці свого "базування" загарбники катували їх, вибиваючи інформацію про ЗСУ та тероборону. Просто на очах у матері вони спочатку прострелили ногу синові, а потім убили пострілом у голову. Уся сім'я загинула від множинних вогнепальних поранень", – розповіла Венедіктова.
Окрім того, генпрокурорка написала про інші злочини, скоєні загарбниками в Мотижині.
"Вдумайтеся у причини іншого вбивства – одна з їхніх жертв отримала кулю просто за те, що була вдягнена в чорне. Її ж батька вони взяли в полон і тримали в сараї зі зв'язаними руками та зав'язаними очима практично без їжі та води. Двох волонтерів, які намагалися провезти в окупований Мотижин гуманітарну допомогу для місцевих, після допитів і катувань вони вивезли до лісосмуги, де розстріляли. Один із них, на щастя, вижив. Підозрювані закатували до смерті і двох членів громадської організації "Патріот", їхні тіла знайдені з численними наскрізними вогнепальними пораненнями", – розповіла Венедіктова.
Ще одного з постраждалих, за її словами, окупанти прив'язали до квадроцикла, змусивши так бігти майже 1 км. Чоловікові також довелося пережити допити, погрози вбивства й побиття та кілька днів ув'язнення в каналізаційній ямі.
"Окрім убивств, катувань та утримання полонених, серед установлених "подвигів" підозрюваних також обстріли та підпали будинків мирних і відбирання мобільних телефонів", – додала генпрокурорка.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
2 квітня стало відомо, що всю Київську область звільнено від російських окупантів.
У населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.
Частину вбитих виявили в підвальних приміщеннях, частину – на вулицях, декого поховали у братських могилах. Зокрема, у Бучі було знайдено братську могилу біля храму Святого апостола Андрія Первозванного, із неї дістали 117 тіл, зокрема 30 жінок і двох дітей. Загалом у Бучі знайшли 412 тіл загиблих за час окупації.
Окрім того, братські могили знайшли в селі Мотижин Бучанського району (у ній, зокрема, виявили тіла старости села Ольги Сухенко, її чоловіка та сина), Бородянці (загалом у двох могилах було дев'ять тіл), у селі Бузова Бучанського району.
Загалом, за даними поліції станом на 18 травня, у Київській області знайшли тіла 1288 убитих мирних жителів.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома, оскільки в багатьох регіонах України тривають бойові дії, а також частина українських територій окупована військами РФ.