"Убивали безрозсудно, а іноді й садистськи". The New York Times розповіла про звірства росіян у Бучі
Видання створило карту, на якій позначило всі розслідувані та описані репортерами випадки вбивства російськими окупантами мирного населення.
Поспілкувавшись із місцевими жителями, журналісти дійшли висновку, що "росіяни вбивали безрозсудно, а іноді й садистськи, частково з помсти".
Зокрема, журналісти розповіли про вбивство росіянами місцевої вчительки Людмили. Її застрелили 5 березня, коли вона відчиняла вхідні двері. Її молодша сестра Ніна лежала мертва на кухонній підлозі, причину смерті точно не встановлено.
Також було вбито 43-річного Романа Гаврилюка та його 46-річного брата Сергія Духлій. Їх разом зі ще одним чоловіком виявили мертвими у дворі. Двоє собак сім'ї також були зрешечені кулями.
За даними журналістів, росіяни влаштували базу в житловому комплексі за школою № 3 на вулиці Вокзальній та розмістили снайпера в недобудованому багатоповерховому будинку. 5 березня снайпер почав стріляти по всьому, що рухалося на південь від школи.
У підвалі одного з будинків було виявлено тіло жінки з кульовим пораненням у голову. На ній була лише шуба і більше нічого. Під час обшуку будинку поліцейські знайшли порвані презервативи та один використаний.
За даними журналістів, щонайменше 15 людей виявили мертвими зі зв'язаними руками в різних місцях міста, що вказує на те, що більше ніж один російський підрозділ затримував і страчував людей. П'ять тіл було виявлено у підвалі дитячого літнього табору, який російські підрозділи використовували як базу. Інші були знайдені на вулиці Яблунській та скляному заводі.
Як зазначають журналісти, вбивство мирного населення росіяни часто чинили з помсти українській армії. Зокрема, жителі села Мотижин Бучанського району розповіли, що успішна засідка українських солдатів, унаслідок якої було підірвано російський БТР та вантажівку з припасами, призвела до хвилі насильства щодо цивільних. Наступного дня вулицею села проїхав російський бронетранспортер, безладно стріляючи по будинках із великокаліберного кулемета, повідомив місцевий доброволець Сергій Петровський. Того самого дня затримали старосту села Ольгу Сухенко, її чоловіка та сина. Пізніше їхні тіла зі слідами тортур знайшли у братській могилі.
Прокурор Руслан Кравченко, який розслідує злочини армії Росії в Бучі, розповів журналістам, що з 360 осіб загиблих у місті (до 13 квітня кількість загиблих зросла до 403) більше ніж 250 було вбито кулями або осколками. Інші померли від голоду, холоду та відсутності ліків і лікарів.
Прокурор упевнений, що у майбутньому кількість жертв може зрости, оскільки поліція продовжує знаходити тіла. Загалом, за його словами, у Бучанському районі загинула щонайменше 1 тис. людей.
Майже всі загиблі – мирні жителі. За словами співробітника міського цвинтаря Сергія Капличного, серед убитих у Бучі було лише двоє українських військовослужбовців.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
2 квітня стало відомо, що всю Київську область звільнено від російських окупантів.
У населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, серед них були люди зі зв'язаними руками. Зокрема, багато загиблих від рук окупантів виявили у Бучі, до якої російські військовослужбовці зайшли у перші дні війни, що розпочалася 24 лютого.
Федорчук заявляв, що майже 90% убитих під час російської окупації цивільних загинули від кульових поранень.
Голова Київської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Павлюк поки що не радить жителям області повертатися додому, оскільки тривають роботи з розмінування.