Гройсман: Саме Путін спровокував продовольчу кризу у світі, її треба зупинити

На думку Гройсмана, пріоритет усього демократичного світу – зупинити російського президента Володимира Путіна

Фото: Volodymyr Groysman / Facebook
Помилково думати, що українці сьогодні борються з росіянами лише за українців. Вони б'ються за весь демократичний світ і проти зла, яке провокує цілу низку воєнних загроз та продовольчу кризу, яку відчують різні країни. Про це в ефірі ВВС News сказав прем'єр-міністр України (2016–2019), лідер політичної партії "Українська стратегія" Володимир Гройсман, відео він опублікував у Facebook.

"Путін провокує глобальний голод. Щороку Україна продукувала приблизно 80 млн тонн зернових. Україні потрібно орієнтовно 20 млн тонн. Решту ми експортували у світ. І цього було достатньо для майже 500 млн людей. Тож далі будуть проблеми, а наслідки торкнуться не тільки України, але й інші країни, які купували українське продовольство", – сказав Гройсман.

На думку політика, пріоритет усього демократичного світу – зупинити російського президента Володимира Путіна.

"У нас є три пріоритети: зруйнувати військовий потенціал Росії, відправити економіку Росії в нокаут, припинити будь-яку допомогу з третіх країн. Це дасть можливість усім країнам демократичного світу зруйнувати режим Путіна", – вважає він.

Контекст:

Президент США Джо Байден попереджав 24 березня, що світові загрожує брак харчових продуктів через війну Росії проти України. Через блокаду РФ портів у Чорному морі припинили експорт зерна з України, що загрожує голодом мільйонам людей у світі, повідомляв 11 травня Держдеп США.

За даними Міністерства аграрної політики України, усі базові потреби країни в аграрній продукції закрито на кілька років, Україна зараз шукає можливості вивезти призначену для експорту продукцію за кордон в умовах блокування Росією портів. Світова спільнота зараз шукає шляхів відновити цей експорт.

Директор-виконавець Всесвітньої продовольчої програми Девід Біслі заявив, що війна в Україні може стати причиною зростання світових цін на харчові продукти, що призведе до катастрофічних наслідків для найбідніших верств населення в різних країнах. Він сказав, що від постачання зернових з України дуже залежать Ємен, Сирія, Туніс та Ліван.

Росія намагається вивозити та продавати вкрадені запаси пшениці з тимчасово окупованих територій у Харківській, Херсонській та Запорізькій областях, поінформувала українська розвідка 10 травня.

Заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко заявив 25 травня, що Росія готова надати прохід для кораблів із продовольством із портів України, але вирішення проблеми "потребує комплексного підходу, зокрема пов'язаного зі зняттям санкційних обмежень, які наклали на російський експорт та фінансові трансакції".

Великобританія та США відкинули цю ідею. В Офісі президента України зазначили, що, вимагаючи зняти санкції Заходу за розблокування портів України, влада РФ підтвердила вплив обмежень на російську економіку.