Гройсман закликав створити в Україні уряд національної згуртованості

Гройсман: Тут треба брати приклад із суспільства
Фото: Volodymyr Groysman / Facebook

Лідер політичної партії "Українська стратегія Гройсмана", колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав українських політиків об'єднатися і створити уряд національної згуртованості. Про це він сказав в ефірі телеканала "Україна 24".

Гройсман підкреслив, що заклик до єдності та згуртованості – це не черговий слоган.

"Я багато чув від політиків про єдність. А для мене це фейк, бо після закликів немає дій. Тут треба брати приклад із суспільства! Суспільство – згуртоване, а влада демонструє взаємну боротьбу, коли перед нашими кордонами стоять 130 тис. добре озброєного війська. Війська, яке показало у всьому світі, що не зважає на кордони держав. Як можна навести лад? Тільки через єдність і згуртованість", – заявив експрем’єр.

Він зазначив, що саме згуртованість і стабільність були пріоритетами для його уряду у 2016–2019 роках.

"Я розумію, що довіра до чинної влади вже підірвана. І, напевно, вони отримають свою оцінку на наступних виборах. Але до виборів потрібно дожити. І бажано, щоб ми були згуртованими та сильними. І я це говорю як громадянин! Без уряду національної згуртованості, без економічного плану дій, ми будемо слабкими – слабка економіка, слабка армія. Ми цього не заслуговуємо. Так само, як і наші воїни, які стоять не передовій і мають отримувати найкраще від держави!" – резюмував Гройсман.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня 2022 року, що США мають 18 різних сценаріїв на випадок вторгнення Росії до України. У Кремлі відповіли, що "теж різні сценарії розглядають".

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

6 лютого міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що ймовірність значної ескалації з боку РФ станом на сьогодні оцінюють як низьку.