Цивільний, якого звільнили під час сьогоднішнього обміну, – заступник мера Енергодара. Він провів у неволі 333 дні

Самойдюк провів у полоні 11 місяців (фото зробили до полону, 2021 року)
Фото: energodar.city
Цивільний, якого Україна змогла повернути під час обміну полоненими 16 лютого, – перший заступник мера окупованого Енергодара Запорізької області Іван Самойдюк.

Про це поінформував координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Про проведення обміну сьогодні поінформував глава Офісу президента України Андрій Єрмак. Він повідомив, що Україні вдалося звільнити 101 свого громадянина: 100 військовослужбовців та одного цивільного.

Як розповіли у координаційному штабі, Самойдюка окупанти утримували в заручниках з березня минулого року.

"Він не зламався, відмовився співпрацювати з ворогом і був викрадений окупантами 19 березня минулого року на блокпості біля Благовіщенки. Після 333 днів неволі він повертається до рідних та близьких", – повідомили у штабі.

Серед військовослужбовців, звільнених сьогодні, багато хто має поранення, ідеться в релізі.

"Більшість – захисники Маріуполя. Також є українські оборонці з херсонського і київського напрямків. Серед інших повернулися 63 оборонці "Азовсталі", захисники Бучі [Київської області], Херсона та Лимана [Донецької області]. Цього разу всі звільнені в результаті обміну – рядовий та сержантський склад", – ідеться в повідомленні.

46 військовослужбовців, які сьогодні повертаються з полону, – морпіхи, 29 – прикордонники, восьмеро – військовослужбовці ЗСУ, п'ятеро – бійці територіальної оборони.

Контекст:

За час повномасштабної війни, яку РФ розпочала 24 лютого 2022 року, Україна повернула з російського полону понад 1,7 тис. осіб.

Найбільший на цей момент обмін відбувся 21 вересня. Тоді з полону звільнили 215 захисників України. Росії віддали кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука і 55 російських військових. Останній обмін відбувся 4 лютого (додому повернулося 116 українців).

Президент України Володимир Зеленський закликає Росію обмінюватися полоненими у форматі "всіх на всіх".