Грозєв: Якщо РСЗВ HIMARS прийдуть в Україну в достатній кількості – війна може закінчитися набагато швидше. Якщо ні, то до кінця року

HIMARS мають бути в Україні в червні, зазначив Єрмак
Фото: wikipedia.org
Через те, що США та Німеччина дуже довго не давали Києву необхідного озброєння для відбиття російської агресії, президент РФ Володимир Путін мав можливість продовжувати війну проти України.

Таку думку в інтерв'ю, опублікованому 16 червня у YouTube проєкту "Продолжение следует", висловив болгарський журналіст, головний розслідувач міжнародної групи Bellingcat Христо Грозєв.

"Якщо реально ось ці [реактивні системи залпового вогню, РСЗВ] HIMARS, які важливі для України, у достатній кількості прийдуть в Україну цього тижня, наступного тижня, – усе може закінчитися набагато, набагато швидше. А якщо ні, то до кінця року", – сказав журналіст.

За словами Грозєва, втрати Росії у війні проти України становлять орієнтовно 28 тис. загиблих солдатів.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив 16 червня у Telegram, що українські військові завершили тренінг з опанування далекобійних американських РСЗВ HIMARS.

"За офіційною інформацією, HIMARS мають бути в Україні вже цього місяця. Наші воїни завершили курс навчання. ЗСУ матимуть потужні РСЗВ", – написав Єрмак.

За словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марка Міллі, навчання на РСЗВ пройшло 60 українських військових.

"Наприкінці цього місяця ми передамо РСЗВ та боєприпаси і підготовлений екіпаж для операційного застосування в обороні України", – сказав він на брифінгу після третьої зустрічі контактної групи з питань оборони України у Брюсселі (Бельгія) 15 червня.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

1 червня президент США Джо Байден офіційно оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, до складу якого увійшли системи реактивного вогню HIMARS. За даними CNN, HIMARS буде оснащено боєприпасами з дальністю дії до 80 км.

За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, керівництво України запевнило американську сторону, що українські військові не будуть використовувати американські РСЗВ далекої дії для ураження цілей у Росії. Водночас амбасадорка США в Києві Бріджит Брінк 2 червня заявила, що українські військовослужбовці самі визначатимуть, на яку відстань завдаватимуть ударів із використанням ракетних систем залпового вогню HIMARS, які Україні нададуть США.

6 червня міністр оборони Великобританії Бен Воллес оголосив про надання Україні ракетних систем M270 MLRS. Їхньої кількості він не уточнив.

Міністр оборони України Олексій Резніков 9 червня наголошував, що Україні необхідно отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них, залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, отримати бойові літаки та засоби ППО для захисту неба.

У Міноборони вважають, що Україні для переходу в контрнаступ потрібно щонайменше 100 систем реактивної артилерії. На думку радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, для української перемоги над Росією серед іншого озброєння потрібно 300 РСЗВ.