Генштаб ЗСУ хоче, щоб до 2026 року кожен український військовий вільно розмовляв англійською мовою

У закладах військової освіти працюють над переходом на стандарти НАТО, говорять у Генштабі
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Міноборони України спільно з Генштабом ЗСУ має намір підвищити рівень знання іноземних мов у військовослужбовців. Про це заявив 11 жовтня заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Володимир Коваль, повідомив Military Media Center при Міноборони.

Міноборони і Генштаб внесли низку коректив у дорожню карту з удосконалення мовної підготовки у ЗСУ, розповів Коваль.

"Напрацьовано низку практичних проєктів. Зараз ми їх апробуємо і повинні визначити нову модель для того, щоб до 2026 року кожен військовослужбовець ЗСУ вільно розмовляв англійською", – заявив Коваль.

Він зазначив, що одним із пріоритетів у межах програми є перехід на викладання у військових вишах англійською мовою.

Генерал-майор також додав, що в закладах військової освіти вже реалізовують низку інноваційних освітніх проєктів у межах переходу на стандарти НАТО з урахуванням поточних потреб в умовах відбиття російської агресії. Вони передбачають залучення до викладання спеціальних дисциплін найкращих військових практиків, а також науковців для підготовки, зокрема, офіцерів за фахом операторів ситуаційної обізнаності.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський 28 червня вніс до Верховної Ради проєкт закону, який закріплює статус англійської мови в Україні як "мови міжнародного спілкування". Документ визначено як невідкладний. У пояснювальній записці зазначено, що євроінтеграція України передбачає визнання європейських стандартів у сфері мовної політики. Водночас Україна посідає 40-ве місце в рейтингу зі 112 країн за рівнем знання англійської мови.

У дослідженні Київського міжнародного інституту соціології, опублікованому 23 березня, ідеться, що приблизно 23% українців можуть читати, писати й спілкуватися англійською мовою на побутовому чи професійному рівнях. 51% респондентів наголосив, що є певні знання з англійської мови. Для всього дорослого населення України єдиний інтегральний показник рівня знання англійської мови становить 2,86 бала за 10-бальною шкалою, зазначили у КМІС.

Згідно з результатами опитування Центру Разумкова, опублікованими 26 липня, лише 1% опитаних відповів, що говорить англійською вільно, 7,5% – що можуть читати, писати й говорити англійською, але не спілкуються нею вільно, 19% – що можуть трохи читати, писати або говорити англійською, але погано, 27% – що орієнтуються в окремих словах і простих фразах, але читати, писати чи говорити не можуть зовсім. Ще 44% респондентів зовсім не знають англійської мови.

Українські військові зараз змушені проходити додаткові курси англійської мови, зокрема, для навчання на іноземній техніці. Частина українських льотчиків, які літатимуть на F-16, має пройти чотиримісячні курси у Великобританії, щоб засвоїти термінологію, пов'язану з реактивними літаками, незважаючи на те, що вже вільно говорить англійською мовою, писало The Washington Post.