"Інженери чергували цілодобово, виходячи, тільки щоб розшукати пальне". Мобільний оператор розповів про останню станцію зв'язку в Маріуполі
"На початку березня базові станції всіх операторів у місті перестали працювати. Тоді четверо наших інженерів (з огляду безпеки ми не оприлюднюємо їхні обличчя та імена) самотужки зібрали базову станцію з обладнання, яке зберігалося в офісі. Так у місті з'явилася працююча мобільна мережа, яка стала єдиним каналом зв'язку для маріупольців", – ідеться в повідомленні.
У компанії зазначили, що в їхньому офісі жителі міста могли також заряджати мобільні телефони.
"Протягом тижня наші інженери цілодобово чергували в комутаційному центрі, виходячи назовні по черзі лише для того, щоб розшукати пальне для дизель-генераторів. З огляду на ситуацію, яка тоді склалася в Маріуполі, це було дуже небезпечно", – зазначають у треді.
Кілька разів в офіс влучали російські снаряди, один із яких вщент спалив стаціонарний дизель-генератор. Але інженери змогли розшукати у місті переносний, і мобільний зв'язок знову запрацював.
"Якраз тоді українській владі вдалося організувати гуманітарний коридор для маріупольців. Завдяки працюючій базовій станції мешканці ряду районів міста змогли отримати смс про шляхи евакуації. Комусь це врятувало життя", – зазначили у повідомленні.
19 березня удар "Града" зруйнував стіни та перекриття частини офісу.
"Наші колеги змушені були терміново покинути будівлю, попередньо видаливши з комутатора всі важливі дані. Базова станція працювала на залишках палива ще до 21 березня", – розповіли у компанії.
Зазначають, що інженери живі "й прагнуть повернутися до роботи".
У коментарях цю історію підтверджують користувачі Twitter.
"Ми навіть декілька разів викладали там новини, поки не було Starlink", – розповів пресофіцер батальйону Національної гвардії "Азов" Дмитро Козацький (позивний Орест).
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке почалося 24 лютого. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби й обстрілювати. Від початку березня Маріуполь був у блокаді, із другої половини травня – у повній окупації.
Мер міста Вадим Бойченко повідомляв, що в Маріуполі внаслідок дій російських військ зруйновано половину багатоквартирних будинків. Загалом, за підрахунками влади, пошкоджено 33 тис. інфраструктурних об'єктів.
До повномасштабного вторгнення у Маріуполі проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.