Ірина Геращенко: Наші партнери намагаються не розлютити Москву наданням Україні зброї
У 2008 році Париж і Берлін заблокували план дій щодо членства в НАТО для України і Грузії, що "тільки розв'язало Москві руки", зауважила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, коментуючи заяву глави МЗС Німеччини Зігмара Габріеля про скептичне ставлення до постачань зброї США на Донбас.
Сильна українська армія – це єдиний гарант безпеки України та Європи, написала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook, коментуючи заяву міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля про скептичне ставлення до постачань зброї США на Донбас.
"Ми надзвичайно цінуємо наших партнерів по нормандському формату: Німеччину і Францію, – їхній вагомий внесок у питання миру на Донбасі і миротворчі зусилля. У той же час, на моє глибоке переконання, якби свого часу саме Німеччина і Франція не заблокували у 2008 році в НАТО ПДЧ (план дій щодо членства в НАТО. – "ГОРДОН") для України і Грузії, нормандський формат міг би і не створитися, бо РФ не наважилася б напасти і відтяпати шматки території від Грузії і України", – зазначила вона.
Геращенко підкреслила, що Париж і Берлін не хотіли засмучувати тодішніх президента РФ Дмитра Медведєва і прем'єр-міністра Володимира Путіна.
"Результат був абсолютно протилежний – це аж ніяк не умиротворило Москву, а лише розв'язало їй руки. Зараз наші партнери з найкращими намірами миротворчості намагаються не розлютити Москву наданням Україні зброї. Але вони помиляються, такі кроки Кремль ніколи не зупинять, навпаки. Єдиний гарант безпеки України та Європи – це сильна армія. Чим сильніша буде українська армія, тим менше у РФ буде бажання клацати зубами і зброєю. У Кремлі розуміють тільки мову сили і відверто глузують з умиротворення через піддавки..." – додала перший віце-спікер.
3 січня Габріель заявив, що в Німеччині скептично ставляться до того, що постачання зброї можуть допомогти врегулювати конфлікт на Донбасі. Він зазначив, що Німеччина "дещо віддалена від цього конфлікту" і є в безпеці, а Україна з огляду оборони розглядає ситуацію по-іншому.