"Я постарішав через усю цю мудрість, якої ніколи не хотів". Зеленський з'явився на обкладинці Time
На обкладинці Time, яку опублікували у Twitter видання, – фото Зеленського.
Журналіст Саймон Шустер два тижні провів в оточенні президента і бачив, як Зеленський та його радники живуть під час війни, зазначили у твіті.
Зеленський розповів, що 24 лютого вранці з дружиною розбудив дітей і повідомив їм, що почалася війна.
"Незабаром стало зрозумілим, що президентські кабінети – не найбезпечніше місце. Військові повідомили Зеленському, що російські ударні групи десантувалися у Києві, щоб убити чи захопити його та його сім'ю. "До тієї ночі ми таке тільки в кіно бачили", – сказав глава Офісу президента Андрій Єрмак", – пише видання.
У ніч на 25 лютого навколо урядового кварталу у Києві точився бій із диверсійними групами.
"Охоронці всередині комплексу вимкнули світло і принесли Зеленському і приблизно дюжині його помічників бронежилети й автомати. Лише деякі з них вміли поводитися зі зброєю. Одним із них був [радник глави ОПУ] Олексій Арестович, ветеран військової розвідки України", – наголосив автор статті.
За словами Арестовича, росіяни зробили дві спроби штурму урядового кварталу. У цей час дружина та діти Зеленського ще були там.
Влада США і Великобританії запропонувала евакуювати президента та його команду, щоб вони могли створити уряд у вигнанні, "найімовірніше, у Східній Польщі, який міг би й надалі керувати здалеку".
"Ніхто з радників Зеленського не пригадує, щоб він серйозно розглядав ці пропозиції. Розмовляючи за допомогою захищеного стаціонарного телефона з американцями, він відповів дотепною фразою, яка потрапила до заголовків газет у всьому світі: "Мені потрібні боєприпаси, а не поїздка", – написав Time.
Автор статті наголосив, що Зеленський за два місяці війни змінився, на його обличчі з'явилися нові зморшки.
"Я постарішав через усю цю мудрість, якої ніколи не хотів. Це мудрість, пов'язана з кількістю загиблих людей і тортурами, скоєними російськими солдатами. Ось така мудрість. Чесно кажучи, у мене ніколи не було мети здобути такі знання", – сказав президент.
На запитання Шустера, чи шкодує він про рішення балотуватися на посаду президента, Зеленський відповів: "Ні секунди".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України".
The Times 4 березня писала, що на Зеленського протягом тижня тричі робили замах загони вбивць, але зазнали невдачі. У Кремлі стверджують, що не планують вбивати президента України.
Зеленський в інтерв'ю ABC пояснив, чому відмовився від пропозиції евакуації після виникнення загрози його життю. "Я сказав "ні", тому що як я можу це зробити? Я – громадянин своєї країни, я – обраний цими людьми президент", – наголосив глава держави.
У перші дні повномасштабного вторгнення Росії у районі будівлі Офісу президента відбувалася боротьба з диверсійними розвідувальними групами РФ. Про це секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов розповів в інтерв'ю "ВВС News Україна", яке вийшло 14 квітня.