"Я вижив при ударі по скляному мосту у столиці". Нова історія у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова
Чоловік пояснив, що ходить цим маршрутом щоранку: через парк і скляний пішохідний міст, до пам'ятника Володимиру Великому, потім – до Андріївської церкви, Пейзажної алеї і далі на роботу. 10 жовтня він ішов і милувався золотою осінню, згадує, що була гарна погода.
"Я дійшов до лавочки, там є такий виступ. І опинився з іншого боку від вибуху. Потім зрозумів, що мені дуже пощастило. Ракету я почув і десь три-чотири секунди бачив. Сховатися не було куди, просто присів. Потім пів дня погано чув на одне вухо", – розповідає Михайло П'ята.
Вибухова хвиля пройшла з двох боків від мосту, чоловік опинився усередині. Він порівнює це зі штилем в оці тайфуну, коли навколо лютує шторм. Під час вибуху в повітря здійнялася купа сміття і землі, а мостом прокотилася хвиля розбитого скла – Михайло вважає дивом, що на той час нікого не було, зазвичай на мосту майже завжди є люди.
"Я опинився в потрібний час у потрібному місці. Коли після вибуху на міст намагався зайти чоловік, який ішов повз нього, він просто привітав мене з другим днем народження. Наступного року двічі святкуватиму!" – зазначив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів нараховує вже понад 50 тис. розповідей людей.
Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію та запросити друзів і рідних приєднатися; відвідати портал музею й натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безплатну гарячу лінію за номером 0-800-509-00.
У листопаді музей запустив серію подкастів з інтерв'ю відомих українських і закордонних істориків, мислителів і художників.