"Які ще приводи знайшов Путін". Делегація України у США сьогодні дізнається про результати переговорів у РФ

Зеленський: Путін затягує війну й тисне на Україну
Фото: ЕРА

Для досягнення миру Україна не обійдеться без союзників. Про це президент України Володимир Зеленський сказав у зверненні, запис якого його пресслужба опублікувала в YouTube.

"Україна готова до будь-яких варіантів розвитку подій. Звісно, ми будемо працювати максимально конструктивно з усіма нашими партнерами, щоб мир все ж таки був і щоб це був достойний мир. Тільки достойний мир означає реальну безпеку, ми цілком усвідомлюємо, що для цього й зараз потрібна, й буде потрібна підтримка партнерів", – сказав глава держави.

Зеленський розповів, що сьогодні представники України продовжать переговори у США з командою президента Дональда Трампа (за американським часом триває робочий день). Говоритимуть про результати переговорів у Кремлі 2 грудня.

"Наше завдання зараз – отримати повну інформацію про те, що прозвучало в Росії, які ще приводи знайшов [нелегітимний російський президент Володимир] Путін, щоб затягнути війну й щоб тиснути на Україну, на нас, на нашу незалежність", – повідомив український президент.

Контекст:

2 грудня Путін, спецпредставник Трампа Стів Віткофф і чоловік дочки американського президента Джаред Кушнер на переговорах у Москві приблизно п'ять годин обговорювали кілька проєктів "мирного плану", повідомив після зустрічі помічник нелегітимного російського президента Юрій Ушаков. За його словами, у територіальному питанні "компромісу знайдено не було". Одним із головних питань на переговорах було членство України в НАТО, зазначив Ушаков.

У Білому домі 3 грудня заявили, що Віткофф і Кушнер поінформували про "продуктивну" зустріч із Путіним Трампа й українську сторону. Того ж дня президент США висловив думку, що Путін "хотів би покласти край війні".

Зустріч делегацій США й РФ у Москві відбулася після переговорів між українською й американською сторонами щодо "мирного плану" 23 листопада в Женеві й 30 листопада в Маямі.

2 грудня Зеленський сказав, що у "мирному плані" є 20 пунктів, але "деякі речі ще треба опрацювати". Три найважливіші й найчутливіші питання – це території, заморожені активи РФ і гарантії безпеки для України, зазначив президент.