Ярославський запустив програму World4Kharkiv. Планує залучити $1 млрд

Олександр Ярославський: Я бачу, що нам під силу зібрати для харків'ян навіть $1 млрд
Фото: Александр Ярославский / Facebook
Великі бізнесмени різних країн світу готові допомагати харків'янам вижити під час бойових дій, а потім відновлювати Харків. Про це повідомив власник та президент DCH Олександр Ярославський на своїй офіційній Facebook-сторінці.

"Сьогодні очі всього світу звернені на Харків, де харків'яни щодня демонструють чудеса мужності та самовідданої любові до свого міста. Я переговорив з багатьма моїми друзями-бізнесменами з різних країн. Вони вражені героїзмом і не просто співчувають, а готові надати фінансову допомогу. За відгуками моїх друзів я бачу, що нам під силу зібрати для харків'ян навіть $1 млрд. Щоб зараз місто вистояло, а люди менше страждали. І щоб потім відбудувати все зруйноване за найвищими світовими стандартами", – написав Ярославський.

Програму міжнародної допомоги Харкову назвали World4Kharkiv – "Мир – Харкову". Як розповіли в пресслужбі DCH, зараз роботу буде організовано у форматі прямих проплат іноземних компаній за товари, які потрібні харків'янам. У DCH будуть акумулювати заявки й потім передавати їх донорам програми. Найближчим часом запрацює сайт World4Kharkiv.

Ярославський також заявляв, що продасть свою яхту Kaiser і за ці гроші відновлюватиме Харків. Експерти оцінюють її вартість у $50 млн.

"Першим внеском у відновлення зруйнованого міста стануть гроші від продажу моєї яхти Kaiser. На неї часу вже не буде – треба працювати, працювати і ще більше працювати",– написав він у Facebook.

Контекст:

Харківська область – одна з найбільш постраждалих у цій війні. Бойові дії у ній тривають із 24 лютого. У Генеральному штабі Збройних сил України вважають, що окупанти хочуть оточити Київ і Харків. 4 березня поліція повідомила, що в Харківській області від початку російського вторгнення загинуло 188 людей, 122 з них – цивільні.

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (актуальніших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Точної кількості полонених не озвучували. Росія в перші дні війни не визнавала, що гинуть її військові, 2 березня визнала загибель 498 російських військовослужбовців.

Зеленський говорив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.