Яценюк: Чи може Путін атакувати з Білорусі? Може. Українська армія готова
Президент Росії Володимир Путін може знову вторгнутися на північ України з території Білорусі, якщо вважатиме, що накопичив там достатню з військового погляду кількість сил і засобів. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив прем'єр-міністр України 2014–2016 років, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк.
"Вони там зараз у Кремлі не сплять. Правда? Сидять і щось думають. Планують. Роблять. Малюють якісь карти... Що підказує логіка? Якщо в них буде можливість атакувати будь-де, вони будуть використовувати цю можливість", – вважає Яценюк.
За такого сценарію, на його думку, не варто де-факто розглядати Білорусь як самостійну державу.
"Щодо того, чи це будуть російські війська, чи це будуть білоруські війська. Немає сьогодні такої країни як Білорусь. Її не існує. У неї є юридичні кордони, вона член Організації Об'єднаних Націй. У неї навіть є прапор, хоча не той прапор, який був у Білорусі, вони ж змінили фактично радянський прапор. Атрибути держави є, а держави як такої немає. У неї навіть є якась особа, яка називає себе президентом", – наголосив Яценюк.
Відповідно, додав експрем'єр-міністр, збройні сили Білорусі є "не більш ніж просто підпорядкованими збройним силам Російської Федерації".
"Білоруська економіка – це не білоруська економіка, це підрозділ російської економіки. Тобто про таку країну незалежну, як Білорусь, ми можемо говорити сьогодні лише в минулому", – переконаний політик.
Яценюк вважає, що "Путін і його злочинне військове командування" розглядатимуть усі можливі варіанти атаки по всій лінії кордону, щоб максимально розтягувати українські війська.
"Тому чи може Путін за наявності необхідної військової сили та концентрації військ розглядати й почати атаку в тому числі з Білорусії? Так, може. Але я переконаний, що українська армія готова зовсім по-іншому до сьогоднішніх подій, ніж була готова раніше", – сказав Яценюк.
Тому якщо такий наступ відбудеться, то відбити його ЗСУ зможуть набагато ефективніше, ніж уперше, спрогнозував політик, наголосивши, що говорить про це "з високою часткою впевненості".
"Ми повинні розглядати всі варіанти. Головне управління розвідки [Міноборони України] заявило, що на даному етапі вони не розглядають можливості з боку білорусів атакувати. Великобританія також заявила [про це]. Тобто станом на сьогодні відповідного резерву в них, ресурсу немає Якщо він [Путін] назбирає відповідний ресурс, він, звичайно, розглядатиме атаку. Ну, підуть сюди – отримають тут по повній", – резюмував Яценюк.
Контекст:
24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
У Раді нацбезпеки і оборони України заявляли, що президент РФ Володимир Путін щодня здійснює тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, щоб той розпочав збройну агресію проти України.
4 жовтня Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".
У Генштабі ЗСУ зазначали, що на випадок повторного наступу з території Білорусі Україна наростила своє угруповання на північному напрямку.
Путін, попри серію значних поразок армії РФ в Україні та кількість убитих окупантів, не полишає планів узяти Київ і готовий воювати кілька років, не зважаючи на втрати, писало 25 листопада видання "Важные истории".
28 листопада представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що інформація про те, що Білорусь нібито готує наступ на Україну найближчим часом, – приклад вигідної Росії провокації. За словами Юсова, так країна-агресор намагається налякати українців.