Яценюк: Китай має вирішити: він підтримує Росію чи глобальний порядок

Із такими друзями, як США та Європа, Україна переможе, заявив Яценюк
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Ракетна атака Росії по Україні 15 листопада під час саміту "Групи двадцяти", який відбувається на Балі (Індонезія), – це сигнал "приниження" і для китайського лідера Сі Цзіньпіна, і для прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді. Таку думку 16 листопада висловив прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, яку транслювали в YouTube.

Форум організував фонд Яценюка Open Ukraine. 

"У цей час, коли на саміті "Групи двадцяти" дискутують на тему, як зупинити війну, [президент РФ Володимир] Путін понад 100 ракетами атакує Україну (за уточненими даними, 15 листопада окупанти атакували Україну 96 крилатими ракетами та ударними дронами. – "ГОРДОН"). Це не просто сигнал. Китай має щось робити, вони мають зрозуміти, що вони мають бути на правильному боці, мають підтримувати Україну, а не Росію", – сказав Яценюк.

Він зазначив, що Китай не надає прямого фінансування Росії, проте торгівля між Китаєм та РФ зросла на 35% у жовтні. Те саме стосується Індії, додав Яценюк.

"Китай має вирішити: він підтримує Росію чи глобальний порядок", – сказав Яценюк.

Він також відзначив роль адміністрації президента США Джо Байдена у консолідації підтримки України серед держав – членів G20.

"Із такими друзями, як США та Європа, ми переможемо. І я вважаю, що це на користь усього вільного світу, зокрема кожного громадянина США, – допомогти Україні, урятувати Україну, захистити демократію і безпеку як України, так і США, тому ми на правильному шляху", – додав він.

На думку Яценюка, оновлений Конгрес США також підтримуватиме Україну.

Контекст:

Китай із початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що позиція Китаю щодо війни РФ проти України вигідніша Києву, ніж Москві.

На думку посла США в Україні у 2003–2006 роках Джона Гербста, Сі Цзіньпін, імовірно, шкодує про підтримку президента РФ Володимира Путіна. "Я думаю, що Китай надіслав Росії меседж не використовувати ядерну зброю і якось намагається скерувати Путіна у правильному напрямі", – сказав Гербст 19 жовтня.

14 листопада під час зустрічі на Балі в межах саміту G20 Байден і Сі Цзіньпін заявили про неприпустимість застосування чи погрози застосування ядерної зброї в Україні.