Яценюк: Росії потрібна демілітаризація й деімперіалізація, і Україна вже розпочала цей процес

Необхідно посилити санкції та створити окремий міжнародний суд, щоб притягнути РФ до відповідальності
Фото: ksf.openukraine.org
Незважаючи на санкції, Росія отримує від експорту енергоносіїв доходи навіть більші, ніж до війни. Це означає, що у світі є проблеми із глобальним правосуддям. Про це під час онлайн-дискусії, організованої Київським безпековим форумом, заявив голова КБФ, прем'єр-міністр України 2014–2016 років Арсеній Яценюк.

За його словами, крім фінансування російської військової машини через продаж нафти й газу є ще багато тих, хто підтримує РФ, навіть усередині Євросоюзу. Він навів приклад Угорщини, яка є членом ЄС, водночас має сильні зв'язки з агресором.

Яценюк вважає, що необхідно посилити санкції та створити окремий міжнародний суд, щоб притягнути РФ до відповідальності. Крім того, є всі передумови для демілітаризації країни-агресора.

"Україна, власне, розпочала цей процес: через цю нелюдську війну, яку розв'язав [президент РФ] Путін, Україна за підтримки західних союзників почала процес демілітаризації Росії", – зазначив голова КБФ.

Він наголосив, що не бачить сьогодні в російського населення публічного бажання звільнитися від влади Путіна. Але без цього РФ не стане на шлях цивілізованого розвитку.

"Потрібна також деімперіалізація Росії, і Україна теж почала цей процес. І населення Росії має вирішувати, чи готові вони боротися за свою свободу. Адже листування у Twitter або пост у Facebook – цього не досить. Якщо вони хочуть, щоб їхня країна звільнилася, нехай покажуть це", – сказав Яценюк.

Контекст:

Росія почала повномасштабне вторгнення на територію України 24 лютого. Путін виправдовував агресію необхідністю "демілітаризації" та "денацифікації" України.