Яценюк: Великий брехун Путін називав загрозою розширення НАТО. Пішов війною в Україну – НАТО розширився G

У 2022 році Швеція і Фінляндія вирішили вступити в НАТО
Фото: EPA
Президент РФ Володимир Путін називав "загрозою" для РФ можливе розширення НАТО, але війною проти України досяг саме розширення Альянсу. Про це заявив прем'єр-міністр України (20142016), лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

Коментуючи постачання США Україні систем протиповітряної оборони Patriot, Яценюк нагадав про заяву Путіна, що РФ "лускатиме" ці установки.

"Він великий брехун. І він, напевно, забуває те, що говорив декілька років тому. А я нашим глядачам нагадаю, що говорив Путін років 10 тому, коли США заявили, що будуть розміщувати Patriot у Польщі й Румунії. У нього була повна істерика", – сказав він.

За словами Яценюка, це нагадує йому ситуацію, коли Швеція і Фінляндія подали заявки на вступ у НАТО.

"Він сказав також: "Ну, нічого страшного". Тобто йому не страшно тоді, коли вже без нього вирішили питання. Це ще один парадокс самого путінського рішення піти війною проти України. Для них однією з найбільших загроз було розширення НАТО. Що в результаті його війни проти України сталося? НАТО розширився. Ще є певні технічні проблеми з Туреччиною, там треба пройти ратифікацію, але по факту ми можемо сказати, що НАТО розширився", – заявив Яценюк.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Фінляндія спільно зі Швецією подала заявку на членство в НАТО у травні у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу 29 листопада заявляв: Швеція і Фінляндія мають "зробити ще більше", щоб Анкара схвалила розширення Альянсу. За словами глави МЗС Фінляндії Пекки Гаавісто, Фінляндія виконала всі умови.

Туреччина заперечувала проти вступу двох скандинавських країн до Альянсу відтоді, як вони подали заявки у травні. Як пояснював президент країни Реджеп Ердоган, Туреччина не схвалює заявки, тому що Швеція і Фінляндія "не мають чіткої та недвозначної позиції щодо терористичних організацій", якими в Анкарі вважають, зокрема, Робітничу партію Курдистану (РПК).

29 червня Альянс ухвалив рішення про запрошення Фінляндії та Швеції до членства.

28 із 30 країн – членів НАТО ратифікували вступ Фінляндії. Очікують на ратифікацію Туреччиною та Угорщиною.

5 грудня стало відомо, що уряд Фінляндії  подав на розгляд парламенту проєкт закону про вступ у НАТО.