Туреччина заявила, що для вступу в НАТО Фінляндія має скасувати ембарго на постачання зброї

28 із 30 країн ратифікували вступ Фінляндії в НАТО
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Щоб дістати схвалення Туреччини на вступ у НАТО, Фінляндія має публічно оголосити про скасування ембарго на постачання зброї турецькій стороні. Про це 6 грудня заявив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу, повідомляє Associated Press.

Агентство зазначає, що заява турецького дипломата передувала візиту до Анкари для обговорення заявки на вступ в Альянс із міністром оборони Фінляндії Антті Кайкконеном.

Чавушоглу сказав, що Анкара ще "не чула" заяви Фінляндії про скасування ембарго на постачання зброї до Туреччини, і наголосив, що влада Туреччини "очікує на таку заяву звідти".

Associated Press пише, що Швеція, яка також зіткнулася зі складнощами вступу до НАТО через позицію Туреччини, ще у вересні оголосила про скасування ембарго на постачання зброї Анкарі.

Контекст:

Фінляндія спільно зі Швецією подала заявку на членство в НАТО у травні у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Чавушоглу 29 листопада заявляв: Швеція й Фінляндія мають "зробити ще більше", щоб Анкара схвалила розширення Альянсу. За словами глави МЗС Фінляндії Пекки Гаавісто, Фінляндія виконала всі умови.

Туреччина заперечувала проти вступу двох скандинавських країн в Альянс відтоді, як вони подали заявки у травні. Як пояснював президент країни Реджеп Ердоган, Туреччина не схвалює заявки, тому що Швеція й Фінляндія "не мають чіткої та недвозначної позиції щодо терористичних організацій", якими в Анкарі вважають, зокрема, Робітничу партію Курдистану (РПК).

29 червня Альянс ухвалив рішення про запрошення Фінляндії та Швеції до членства.

28 із 30 країн – членів НАТО ратифікували вступ Фінляндії. Очікують на ратифікацію Туреччиною та Угорщиною.

5 грудня стало відомо, що уряд Фінляндії подав на розгляд парламенту проєкт закону про вступ у НАТО.