"Є випадки, коли родичі не можуть упізнати своїх рідних". У патронатній службі "Азову" розповіли про стан військових після полону
Майже в усіх 215 українських військових, звільнених під час обміну полоненими, крайній ступінь анорексії. Про це сказала 24 вересня голова патронатної служби "Азову" Олена Толкачова в коментарі "Українській правді".
"Стан наших військових просто шокуючий. Є випадки, коли родичі не можуть упізнати своїх рідних. Наші хлопці знесилені, контужені, дуже багато прихованих переломів та загострень різного ступеня хронічних хвороб", – сказала Толкачова.
За її словами, усім зараз надають належну медичну допомогу, і команда лікарів працює максимально злагоджено, щоб "не пропустити жодного синяка, жодної подряпини".
Частину захисників патронатна служба у кооперації з державою відправить на лікування й відновлення за кордон.
Толкачова додала, що державні органи працюють над тим, щоб якнайшвидше відновити всі документи військових і банківські картки, на які вони зможуть одержати заробітну плату.
Голова патронатної служби "Азову" зазначила, що військові дякують ГУР, Генштабу ЗСУ, СБУ, Офісу президента за звільнення.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Багатьох із захисників, звільнених 21 вересня, окупанти жорстоко катували, повідомили в ГУР Міноборони України.
Пресофіцер "Азову" Дмитро Козацький (позивний Орест) після перебування у російському полоні схуд до 55 кг, він розповів рідним, що протягом 10 днів полоненим не давали води. Морпіх Михайло Діанов, за словами лікарів, втратив 30% своєї нормальної ваги, а в руці, зламаній перед полоном, не вистачає 4 см кістки. Офіцер управління розвідки "Азову" Ілля Самойленко розповів матері, що його не катували, але всі чотири місяці він провів в одинарній камері, писали "Факти".
Україна поставить перед Червоним Хрестом питання про відсутність моніторингу ситуації з полоненими, повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.
Контекст:
21 вересня Україна і Росія провели наймасштабніший від початку вторгнення РФ обмін полоненими. Із полону звільнили 215 військовослужбовців, які захищали Україну, зокрема 10 іноземців. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список українців, яких удалося повернути з російського полону внаслідок цього обміну.
Росії передали 55 російських військових і підозрюваного в держзраді народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників.
Обмін відбувався на локаціях у кількох країнах, зокрема в Чернігівській області в Україні, Саудівській Аравії і Туреччині.
Командирів маріупольського гарнізону – командира "Азову" Дениса Прокопенка (Редіса), його заступника Святослава Паламара (Калину), в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського (Волину), командира 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Дениса Шлегу та командира роти "Азову" Олега Хоменка (Апіса) обміняли в Анкарі.
Згідно з домовленостями, вони залишаться в Туреччині до кінця війни і будуть там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана.
Загалом за час повномасштабного вторгнення Україна під час обмінів звільнила з російського полону 802 своїх громадян, відбулося 20 обмінів.