"Єдиний вихід – танками давити власних громадян, щоб пройти через мости". Арестович розповів, чому влада не повідомила українців про війну заздалегідь

Арестович: Влада була змушена обирати між поганим і дуже поганим
Фото: Олексій Арестович / Facebook
Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв'ю ISLND TV, опублікованому 6 квітня, пояснив, чому влада не попередила українців заздалегідь про повномасштабне вторгнення Росії.

За словами Арестовича, держава почала готуватися до нападу РФ на початку грудня.

"Із початку грудня, навіть трохи раніше почалися відповідні мобілізаційні заходи, тобто Збройні сили та спецслужби переходили на посилений режим, розвозилися боєприпаси, паливо, інші матеріальні ресурси, працювали з місцевою владою. Потроху мобілізували офіцерів спецслужб, кидали їх у райони, велася величезна праця", – розповів він.

Радник глави ОП зазначив, що влада очікувала початку війни з Росією наприкінці року, проте окупанти перенесли дату нападу.

Він пояснив, чому керівництво країни не попередило українців про вторгнення.

"Я скажу зараз як військовий страшну річ, чому не можна було оголосити Україні, що Росія точно нападе, коли ми вже знали, що нападе. Тому що почався б масовий вихід біженців. І вони б забили всі дороги. Це було б 8, 10, 12 млн. І армія не пройшла б у райони оборони. Це повний параліч доріг і дуже бажана ситуація для російського воєнного керівництва", – сказав Арестович.

Він наголосив, що Збройним силам довелося б в умовах загальної паніки та безладу йти на злочини проти власних громадян і, зрештою, Україна програла б війну.

"50 мостів всього в Україні. Було б забито все. У жодному разі ми не впоралися б у цій ситуації. Єдиний вихід – танками давити власних громадян, розстрілювати, щоб пройти через мости. І тепер питання – які рішення мали бути прийняті? Або мовчати, або залишити паралізовану країну і здати Лівобережжя", – наголосив Арестович.

Він додав, що влада була змушена обирати "між поганим і дуже поганим".

Радник глави ОП також висловив думку, що жертвами російсько-української війни стануть 2030 тис. українців – цивільних і військових. Він також навів цифру, що щороку у ДТП в Україні гине приблизно 53 тис. людей.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

США, НАТО та Україна перед війною неодноразово заявляли про нарощування російських військ поблизу українського кордону. Штати та Альянс закликали Росію до деескалації напруги на кордоні України.

У Білому домі заявляли, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявляв, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним і морським компонентом.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Президент України Володимир Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.

17 лютого різко загострилася ситуація на Донбасі. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, обстріляли 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, окрім того, під удар потрапили дитячий садок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових і п'ятеро цивільних.