"єОселя". В Україні запрацювала програма доступної іпотеки
Серед тих, хто подав заявки, 83% – військовослужбовці, 10–11% – медичні працівники, 4% – учені. До кінця року міністерство планує надати 1 тис. кредитів.
"Наша задача, щоб це був масовий продукт. Я маю надію, що з нового року ми розширимо категорії осіб, які можуть претендувати на отримання доступної іпотеки "єОселя", – заявила Свириденко.
Наразі програму реалізовують завдяки держкомпанії "Укрфінжитло". Також Міністерство економіки планує залучити гроші від міжнародних партнерів.
"Ми б хотіли, щоб люди вкладали кошти в первинний ринок, який буде стимулювати розбудову будівельної галузі в тому числі. Але ми розуміємо реальність, що не всі регіони можуть похвалитися наявністю первинного ринку... На сьогоднішній день люди можуть шукати об'єкти нерухомості, які їх цікавлять як на первинному, так і на вторинному ринку", – розповіла міністерка.
Свириденко зазначила, що і до війни в суспільстві був попит на іпотечну програму. Згідно з опитуванням, 40% сімей жили в умовах, які не відповідають сучасним нормам, додала вона. Після вторгнення Росії в Україну попит зріс іще більше. Міністерка вважає, що така програма "своєчасна", а також вона може стати одним з інструментів забезпечення житлом людей, чиї будинки були зруйновані внаслідок російської агресії.
Контекст:
2 серпня Кабінет Міністрів затвердив для держкомпанії "Укрфінжитло" умови для забезпечення іпотечного кредитування в межах програми "єОселя". Як повідомила Свириденко, наразі програма ще проходить бета-тестування.
Учасниками програми можуть стати військовослужбовці ЗСУ за контрактом, правоохоронці, педагоги, медики та науковці. Ставка за іпотекою для цих громадян становитиме 3%, мінімальний внесок – 20% від вартості житла. Строк іпотеки – до 20 років. 2023 року програму розширять на "всіх українців, які потребують поліпшення житлових умов", повідомив прем'єр. Для цих громадян ставка за іпотекою теж буде пільговою, але становитиме 7%.