ЄС та 11 країн виступили зі спільною гуманітарною заявою на захист цивільного населення України

Незважаючи на тисячі жертв, напади на мирних жителів та цивільну інфраструктуру в Україні лише посилюються, зазначили у заяві
Фото: EPA
Низка країн, зокрема Великобританія, США та країни Євросоюзу, закликала гарантувати безпеку гуманітарним і медичним працівникам в Україні, надати цивільному населенню доступ до гуманітарної допомоги та безпечної евакуації. Спільну гуманітарну заяву щодо захисту цивільного населення в Україні опублікувало у Facebook 24 березня представництво ЄС в Україні.

Авторами заяви вказано Австралію, Канаду, Чехію, Естонію, Європейський союз, Італію, Японію, Норвегію, Швейцарію, Швецію, Великобританію та США.

У ній наголошено, що протягом трьох місяців повномасштабного вторгнення загинули тисячі людей, а атаки на мирних жителів та цивільну інфраструктуру лише посилюються. Автори тексту звертають увагу на те, що швидкість і масштаби вимушеного переселення під час цієї кризи безпрецедентні – 25% населення України покинули свої домівки, 4,5 млн дітей стали переселенцями.

Зазначено, що гуманітарні працівники виявляють величезну хоробрість, забезпечуючи потреби людей у всіх куточках країни. Автори заяви наголошують на необхідності таких працівників мати можливість працювати безпечно, мати доступ до всіх груп населення і бути захищеними.

Окрім того, держави закликають дотримуватися гуманітарного права щодо захисту цивільного населення і поважати статус медичних працівників та гуманітарної інфраструктури.

"Настійно необхідно мінімізувати страждання людей шляхом безпечного та постійного доступу до гуманітарної допомоги незалежно від того, де перебувають ті, хто цього потребує. Цивільне населення та цивільні об'єкти слід відрізняти від військових цілей під час проведення операцій, дотримуючись системи гуманітарного сповіщення і сприяючи безпечній евакуації цивільного населення", – підкреслюють у заяві.

Країни також закликали створити умови для порятунку людей від війни, дозволити їм особисто обирати місце переїзду.

"Єдиний спосіб захистити мирне населення і звести до мінімуму страждання українського народу – це припинення Росією цієї несправедливої та жорстокої війни", – зазначають у заяві.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ "демілітаризація та денацифікація України".

Збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки і лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії поки що невідома, але навіть за неповними оцінками, без урахування окупованих територій та місць, де зараз тривають бойові дії, вже загинули тисячі мирних жителів України.