Кирило Тимошенко: Україні необхідні гарантії безпеки, які будуть жорсткішими, ніж п'ята стаття НАТО
"Україна озвучила свою позицію на перемовинах. Україні потрібні гарантії безпеки, які будуть жорсткішими, ніж п'ята стаття НАТО. Гарантії мають бути у формі договору, який має бути підписаний та ратифікований усіма країнами-гарантами. Механізм гарантій: у разі будь-якої агресії проти України протягом трьох днів мають відбуватися консультації, після цього країни-гаранти мають надати нам військову допомогу збройними силами, озброєнням, закрити повітряний простір. Серед гарантів ми бачимо країни Радбезу ООН – це Великобританія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль", – написав він.
Тимошенко додав, що інші країни можуть приєднатися до цього списку.
"Тимчасово гарантії не будуть працювати на території окупованого Криму та ОРДЛО. Усі країни-гаранти не заперечуватимуть та допомагатимуть вступу України до ЄС. Маємо отримати підтримку суспільства щодо запропонованого рішення", – підсумував заступник керівника Офісу президента.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Сьогодні у Стамбулі відбувся четвертий очний раунд переговорів України з РФ (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті).
До початку зустрічі перед учасниками виступив президент Туреччини Реджеп Ердоган, який закликав поновити мир між двома країнами. "Продовження війни не принесе нікому користі", – зазначив Ердоган.
FT із посиланням на чотири джерела написала 28 березня, що Росія в межах переговорів про припинення вогню більше не вимагає "денацифікації" України, а також згодна на її вступ у ЄС, якщо Київ відмовиться від перспективи членства в НАТО.
Водночас РФ вимагає, щоб Україна визнала контроль Росії над окупованим 2014 року Кримським півостровом, а також над територіями, які тимчасово контролюють бойовики "ЛДНР", котрих підтримує Росія, підкреслив Арахамія. Він додав, що Україна "ніколи не визнає жодних кордонів", окрім тих, які є в її Декларації незалежності.
За словами президента Володимира Зеленського, пріоритети України на переговорах є такими: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Вимоги про "денацифікацію" та "демілітаризацію" Україна обговорювати не збирається, заявив він 27 березня.