Клімкін: Більш широкі гарантії безпеки мають включати повну ізоляцію агресора
За його словами, повномасштабне вторгнення РФ в Україну засвідчило, що всі країни у небезпеці.
"Більш широкі гарантії безпеки мають включати повну ізоляцію агресора від світу: політичну, економічну та соціальну. Без дискусій, автоматично та на наступний день після агресії, без суперечок про "ціну" цього кроку. Це буде, світ до цього прийде, але не сьогодні і, на жаль, не завтра", – зазначив Клімкін.
Він додав, що сьогодні Україна гарантує безпеку для себе та для Заходу.
"Там це ще не всі зрозуміли, але вже починають. Коли прем'єр Словенії Янеш Янша, якого я знаю багато років, повертає дипломатів назад до Києва і каже, що нам необхідно дати систему ППО С-300, то він сьогодні і є моральним лідером Європи. Саме з такими лідерами ми підемо вперед, а інші потраплять у смітник історії. У тому числі ті, хто створює нам проблеми з просуванням до ЄС та НАТО", – заявив колишній глава МЗС.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
29 березня у Стамбулі відбувся четвертий очний раунд переговорів України з РФ (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті).
До початку зустрічі перед учасниками виступив президент Туреччини Реджеп Ердоган, який закликав поновити мир між двома країнами. "Продовження війни не принесе нікому користі", – зазначив Ердоган.
За підсумками зустрічі голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки.
Україна фактично погодиться на без'ядерний і позаблоковий статус, якщо підпишуть запропонований Києвом договір. Про це повідомив член української делегації, колишній заступник міністра закордонних справ Олександр Чалий.