Клімкін: Маріуполь – це символ бездіяльності та імпотентності сучасної ООН

Гутерріш закликав Україну та Росію до перемир'я на час великодніх свят, РФ відхилила пропозицію
Фото: ЕРА
Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш має звільнити заблокованих російськими окупантами мирних жителів Маріуполя Донецької області. Про це колишній глава МЗС написав 22 квітня у Facebook.

"Маріуполь – це символ бездіяльності та імпотентності сучасної ООН. Нездатність її керівництва пробитися в Маріуполь, бути там присутнім і вивести під своєю парасолькою захисників "Азовсталі" та цивільних неприємно вражає. Це було б найкращим варіантом зараз. І саме ООН має не чекати, а агресивно і публічно це просувати", – заявив Клімкін.

На його думку, дій ООН для порятунку жителів Маріуполя "майже непомітно". Він упевнений, що ООН чекає доля Ліги Націй, яка розпалася.

"Хто б зупинив генсека ООН, якщо б він спробував пробитися в Маріуполь? При цьому Росія продовжує майже нормально працювати в ООН, а генсек після двох місяців війни проситься зустрітися з керівництвом України та РФ", – додав ексглава МЗС.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Гутерріш 19 квітня у Нью-Йорку закликав Україну та Росію до перемир'я на час великодніх свят. Україна підтримала його ініціативу.

"Цілком поділяємо думку, що гуманітарна пауза необхідна для безпечної евакуації тисяч цивільних осіб, які бажають залишити небезпечні зони триваючих та можливих бойових дій, насамперед із багатостраждального Маріуполя", заявили у МЗС України.

Росія відхилила пропозицію генерального секретаря ООН, назвавши ініціативу Гутерріша "псевдомиротворчим закликом".

Контекст:

Лігу Націй створили 1919 року для запобігання воєнним діям та забезпечення колективної безпеки. Вона припинила своє існування після закінчення Другої світової війни.

Організацію Об'єднаних Націй створили 1945 року країни учасники антигітлерівської коаліції, вона прийшла на зміну неефективній Лізі Націй, мала запобігати майбутнім війнам. Метою ООН є підтримання та зміцнення міжнародного миру і безпеки.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про так звану "спеціальну військову операцію" російських військ в Україні. Він заявив, що її мета – "демілітаризація та денацифікація України".

5 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія зловживає своїм правом вето в Раді Безпеки ООН, і закликав реформувати організацію. "Ми маємо справу з державою, яка перетворює право вето в Раді Безпеки ООН на право смерті. Державою, яка підриває всю архітектуру глобальної безпеки. Державою, яка дозволяє злу залишатися безкарним і поширюватися по світу, знищуючи все. Знищуючи все, що може працювати на мир та безпеку", сказав він.