Колишній ізраїльський спецпризначенець Десятник: Якщо Україні передадуть усе озброєння, можна зробити дуже великий контрнаступ і до літа перемогти ворога
Він зазначив, що західна військова допомога вселяє в нього оптимізм.
"Дуже добре, що відбуваються постачання озброєння із Заходу, з Європи, і що Захід та Європа так сильно підтримують Україну зараз і бронетехнікою, і танками. Дай боже, ще передадуть і літаки. Якщо все це передаватимуть у тій кількості, в якій нам обіцяють, то я думаю, що можна зробити дуже великий контрнаступ і можна буде витісняти ворога".
Десятник вважає, що окупанти "самі собою боягузливі", до того ж вони не перебувають на своїй території.
"Вони прийшли сюди завойовувати, а ми боремося за свій дім, за свою країну. Ми виганяємо їх звідси. Тому у нас мотивація, у нас вищий дух, ніж в окупантів. Дух, мотивація, люди – все є. Бракує озброєння, брак ракет. Тому я вважаю, що в той момент, як нам передадуть усе це озброєння, можна зробити дуже великий контрнаступ. І я сподіваюся... За моїми прогнозами, якщо все піде як заплановано, загалом, можна до літа і перемогти ворога", – сказав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабний етап війни проти України. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим й окупувала частину Донецької і Луганської областей.
Після вторгнення Росії країни Заходу збільшили військову допомогу Україні. Для координації її надання створили контактну групу "Рамштайн", до якої входить приблизно 50 країн. Україна отримує від союзників бронетехніку, артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, засоби протиповітряної оборони, гелікоптери, безпілотники, боєприпаси та інше.
У січні західні партнери погодилися надати Україні сучасні танки для захисту від російської агресії – Challenger 2, Leopard 2 і Abrams. На першому етапі Україна отримає від союзників до 140 сучасних танків, "танкова коаліція" наразі нараховує 12 учасників, повідомили 31 січня у МЗС України.
Українська влада закликає західні країни передати Україні сучасні винищувачі й далекобійні ракети. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 23 січня заявив, що питання передання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".
9 лютого на саміті Євросоюзу у Брюсселі президент України Володимир Зеленський обговорив підтримку України у боротьбі з російською агресією з лідерами Європи. Він заявив, що Україні потрібні бойова авіація, бронетехніка, артилерія та ППО.