Командир 93-ї ОМБр Хантер: Командир бригади – це здебільшого замучений, невиспаний військовий, який займається менеджментом. Бувало, що я не спав по кілька діб
В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону командир 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ "Холодний Яр" полковник Павло Паліса (позивний Хантер) розповів, що таке сучасний командир в українському війську.
"Насправді все тримається на неймовірних колективах, на людях, для яких немає слова "неможливо", які безмежно вірять у те, що вони роблять. Завдяки таким людям і тримається фронт. Завдяки волонтерам, які, незважаючи на те, що важко, продовжують допомагати й підтримувати підрозділ і бійців окремо. На таких людях і тримається все. А сучасний командир бригади – це здебільшого невиспаний, замучений військовий, який займається менеджментом різного діапазону", – сказав він.
Гордон запитав у Паліси, скільки годин на добу йому вдається поспати.
"Тут усе залежить від обстановки на ділянці відповідальності. Були часи, коли я міг і по кілька діб не спати. І зараз знаю командирів бригад, яким теж обстановка не дозволяє повноцінно відпочивати. Чотири години, а деколи не чотири години. Буває, під час переміщення можу в машині подрімати", – відповів командир бригади.
Контекст:
93-тя бригада зараз бере участь у боях поблизу Бахмута Донецької області.
"Зараз під Бахмутом спекотно й холодно одночасно. Важко? Важко. [Чи багато там росіян?] Хотілося б, щоб було менше", – описав ситуацію в цьому районі Паліса.
Палісі 39 років. Він народився в Білорусі в сім'ї військовослужбовця. Закінчив Львівський інститут Сухопутних військ і командно-штабний інститут Національного університету оборони України.
На фронті – із 2014 року. На момент початку повномасштабної війни проходив навчання в Командно-штабному коледжі армії США в Канзасі. Паліса перервав навчання й повернувся в Україну.
Паліса був командиром 5-го окремого штурмового полку (зараз це бригада), із 2023 року очолює 93-тю ОМБр.