Командир "Азову" Редіс після обміну: У нас усе добре, стан здоров'я задовільний

Редіс (у центрі) та інші керівники гарнізону "Маріуполь" зараз перебувають у Туреччині
Фото надала пресслужба президента України

Командир окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України "Азов" Денис Прокопенко (Редіс) у ніч на 22 вересня зробив першу заяву після звільнення з російського полону. Її показали в ефірі телемарафону, який, зокрема, транслює канал "Рада" у YouTube.

В ефірі показали нараду, яку проводили президент України Володимир Зеленський і керівник Офісу президента Андрій Єрмак щодо обміну полоненими.

Вони за допомогою відеозв'язку поспілкувалися з керівниками гарнізону "Маріуполь", яких звільнили під час обміну і які зараз перебувають у Туреччині.

"Слава Україні! У нас усе добре, стан здоров'я задовільний. Дякую вам і всій команді за те, що ви зробили", – сказав Прокопенко, звертаючись до президента. 

"Дякую тобі за те, що ви зробили. Найголовніше – що ви зробили для України і що ви ще зробите. І ми обов'язково відзначимо разом перемогу", – відповів йому Зеленський. 

Він наголосив, що українці дуже пишаються тим, що захисники Маріуполя Донецької області зробили для України.

"Кожним із вас пишаємося! Перший крок ми зробили, ви сьогодні в безпеці, ви на турецькій землі. Другий крок – ви обов'язково будете вдома", – сказав президент.

Він запевнив, що керівництво України робить усе, щоб повернути з полону всіх захисників.

Загалом у межах обміну, який Україна і Росія провели 21 вересня, Україна повернула 215 військовополонених, зокрема п'ятьох керівників гарнізону "Маріуполь". Як уточнив Єрмак, керівників гарнізону обміняли на 55 російських військовополонених. Окрім того, у межах обміну Україна звільнила 10 іноземців, які воювали за Україну, а також видала Росії народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. За нього Росія передала Україні 200 захисників.

Зеленський розповів, що п'ятеро командирів, згідно з домовленостями, залишаться в Туреччині до кінця війни. Це Прокопенко, Сергій Волинський (Волина), Святослав Паламар (Калина), Олег Хоменко і Денис Шлега. За словами президента, у них буде можливість бачитися з рідними.

Контекст:

Оборона Маріуполя тривала з лютого до травня 2022 року.

У ніч проти 17 травня Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя. Захисників, які залишалися на заводі "Азовсталь", було евакуйовано на окуповану Росією територію Донецької області.

У червні президент розповів, що російські окупанти утримують у полоні понад 2,5 тис. захисників "Азовсталі".

Наймасштабніший до вчора обмін із Росією відбувся 29 червня, під час нього Україні вдалося звільнити 144 військовослужбовців, 95 із яких – захисники "Азовсталі".

Загальної кількості українських військових, які перебувають у полоні в росіян, українська влада не називала. За інформацією "Медійної ініціативи за права людини", Росія може утримувати приблизно 7 тис. українських військовослужбовців і цивільних.