Командир "Азову" відповів на фейки окупантів, що це бійці полку підірвали драмтеатр у Маріуполі
Російські окупанти скинули авіабомби на театр, який використовували як притулок мирні жителі, 16 березня. Водночас міністерство оборони РФ і російські пропагандисти заявили, що російська армія до цього не причетна, нібито це зробив полк "Азов", "підірвавши заміновану ним будівлю".
"Це брехня та провокація, – сказав Прокопенко. – У нас не працювала навіть авіація на цьому напрямку, щоб завдати такого удару. Це повний абсурд. Бомби скидали ворожі бомбардувальники. Наші війська не могли такого допустити".
За його словами, у день, коли завдали авіаудару по театру, полк "Азов" узагалі був не в цьому районі.
"Коли було завдано удару по драмтеатру, ми ще утримували західну та північну околиці міста, наші війська були там. Драмтеатр тоді був глибоким тилом", – пояснив Прокопенко.
Він нагадав, що у драмтеатрі ховалися мирні жителі, крім того, біля театру збиралися охочі евакуюватися.
За інформацією Прокопенка, у день авіаудару по театру там було приблизно 800 людей.
"Але туди прилетіло дві авіаційні бомби ФАБ-500, які склали драмтеатр практично під фундамент. Приблизно 800 людей перебували під завалами. За нашими даними, 300 людей загинули, приблизно 500 вдалося евакуювати з-під завалів. Але до кінця їх не розібрали, ще є люди, які перебувають під цими завалами", – сказав командир "Азову".
Він повідомив, що зараз район біля драмтеатру контролюють окупанти, тому розпочати розбір завалів неможливо.
"Необхідна значна кількість фахівців, інженерної техніки, щоб розгрібати ці завали... Це не один день роботи", – сказав Прокопенко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь та почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню житлові квартали. Наразі місто оточене російськими військами.
16 березня внаслідок чергового бомбардування в Маріуполі знищили драматичний театр, в якому переховувалися від обстрілів місцеві жителі. Після бомбардування зруйнувалася центральна частина театру, а уламками завалило вхід у бомбосховище.
Супутникові знімки Maxar Technologies демонструють, що біля театру були великі написи "Діти".
Точна кількість загиблих унаслідок удару по театру досі невідома.