Командир білоруського полку ЗСУ Прохоров розповів, як виявляють агентуру ФСБ Росії та КДБ Білорусі серед добровольців
"Усе починається ще з прямих заявок через бот. Там підготовлені люди задають низку навідних питань ще в онлайн-режимі. Щоб допустити хоча б до розгляду цієї заявки, щоб люди могли приїхати до нас у центр у Варшаві. Коли вони приїжджають до Варшави, там вони перебувають, знову-таки, в оточенні людей, які можуть їм ставити всілякі запитання, насідати на них, ставити якісь ще більш каверзні запитання, щоб виявляти якихось – навіть, можливо, не те що агентуру, а просто перевіряти адекватність людей. Після цього вони приїжджають в Україну, де на них чекають поліграфи, співбесіди не на одну годину на різні теми, де люди просто – хочеш, не хочеш... Тобто коли з людиною спілкуються по 2–3 години, то там багато чого може спливти", – повідомив боєць.
Журналістка поцікавилася, чи були випадки виявлення "засланих агентів ФСБ".
"Так, були люди, які не проходили перші етапи, навіть анкетування. А були люди, які ще не зовсім у полку, а у навчанні викликали підозри. Ми відправляємо таких одразу ж на поліграфи, формуємо свої запитання. Були такі люди, які просто не проходили поліграф, ми з такими не церемонимося – одразу говоримо "до побачення", – заявив Прохоров.
З його слів, підозрілих людей відправляють туди, звідки вони приїхали.
"За тією самою схемою, як вони до нас приїхали, вони їдуть. Є люди, яким нікуди їхати: грубо кажучи, незрозуміло ніби. Контракту вони з нами не уклали, і незрозуміла їхня подальша доля. А є люди, які просто виявляють бажання повернутися до Польщі, наприклад, якщо вони приїхали з Польщі", – поінформував командир полку.
"Тобто схема гуманна?" – уточнила Бацман.
"Ну, досить. Просто ми не хочемо жодних, скажімо так, конфліктів, ще чогось. Ми просто виконуємо свою роботу", – сказав Прохоров.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Денис Прохоров, позивний Кит, народився Мінську. Закінчив ліцей автомобілебудування. Приїхав до України наприкінці 2014 року. Вступив до полку "Азов". Брав участь у боях під Мар'їнкою Донецької області. 2019 року набув українського громадянства.
Після 24 лютого разом з іншими білорусами сформував батальйон імені Кастуся Калиновського, який розрісся до полку і в березні увійшов до складу Інтернаціонального легіону територіальної оборони України Збройних сил України. Сьогодні це найбільший моноетнічний полк у складі Інтернаціонального легіону.