Командир групи спецпідрозділу ЗСУ, бізнесмен Задорожний: Коли ми їхали до Ківшарівки Харківської області, товариш сказав: "Візьміть із собою їжу". Потім ми зрозуміли, про що йшлося: там люди просто го G

Задорожний розповів, як у Харківській області організував гуманітарну допомогу для людей після деокупації
Фото: Андрей Задорожный / Facebook
Після деокупації більшої частини Харківської області деякі населені пункти залишалися відрізаними від світу. Про це розповів в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман у минулому власник мережі ресторанів, а зараз командир групи спецпідрозділу ЗСУ "Ахілл" Андрій Задорожний.

"Є таке село: Ківшарівка має назву. Це майже, напевно, кордон від Харкова з Луганською областю чи з Донецькою. Я в географії не дуже. І побачили наших людей, які там під окупацією хрін знає скільки стояли. І ми коли туди їхали, товариш мій каже: "Ви куди їдете?" – "Ну туди, спробуємо рушити в бік Ківшарівки". І він каже: "Візьміть із собою їжу". Я говорю: "У нас є їжа із собою". Він каже: "Ні, ти не зрозумів. Ви чим їдете?" – "У нас два пікапи". Він каже: "Візьміть із собою їжі стільки, скільки поміститься в пікап". Я говорю: "Навіщо?" – "Потім дізнаєшся", – розповів він.

За словами Задорожного, вони заїхали в супермаркет у Харкові й завантажили повні багажники продуктів.

"Не смаколики, а от саме їжу: якісь консерви, якісь макарони... І ми коли приїхали в Ківшарівку, ми зрозуміли, про що йдеться. А там люди голодують реально. Тобто реально без води, жодної швидкої допомоги... Тобто просто відрізані від світу. Ми туди кинули клич, звісно. Харківські волонтери туди навезли... Якийсь Фонд Ріната Ахметова туди щось повіз. Це мені телефони вже скидали. Добре, що в мене велика сторінка у Facebook. Словом, нагодували там піпл", – розповів він.

Командир групи спецпідрозділу ЗСУ, бізнесмен Задорожний: Кулеметник Сашко Екстрім прикривав відхід групи. І передає радійкою: "Екстрім "300-й". Потім, мабуть, побачив, що кров б'є із шиї, і сам передає: "Екстрім "200-й". Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Російські війська вторглися на територію Харківської області з початку повномасштабної війни – з 24 лютого 2022 року, але обласний центр захопити не змогли.

Станом на 3 лютого 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляли в ОВА.

Окупанти й далі регулярно обстрілюють Харків і щодня – прикордонні населені пункти Харківської області.