Командири окупантів шантажують мобілізованих, намагаючись створити для Кремля "втішну" статистику щодо контрактів – Маляр
Із початку липня у з'єднаннях і військових частинах російських окупаційних військ, які перебувають на тимчасово окупованій території України, командири почали примушувати мобілізованих військовослужбовців до підписання контрактів зі збройними силами РФ. Про це 14 липня розповіла в Telegram заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
За даними Маляр, у разі відмови підписувати контракт командири вдаються до шантажу підлеглих і прямих погроз. Зокрема, обіцяють, що мобілізовані на невизначений строк залишаться на передовій без ротації.
Заступниця міністра оборони України додала, що як заохочення для мобілізованих окупантів, які погодилися піти на контракт, застосовують звільнення від виконання службових обов'язків на одну-дві доби.
Цей "вихідний", наголошує вона, є "доволі ефективним чинником" в умовах, коли російські командири повністю відмовляють окупантам у наданні відпусток, зокрема за сімейними обставинами.
"Таким чином військове керівництво країни-агресора намагається створити для Кремля "втішну" статистику щодо темпів набору на контрактну військову службу", – підсумувала Маляр.
Контекст:
21 вересня 2022 року Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення.
7 грудня Путін заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". За його словами, 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. скерували в зону бойових дій в Україні. Водночас юридично мобілізації в РФ не припиняли, оскільки Путін не підписував указу про її завершення.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомляв, що Росія щомісяця мобілізує по 20 тис. осіб. Зокрема, загарбники проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.
24 березня Bloomberg написало, що Росія планує мобілізувати 400 тис. осіб для стримування контрнаступу ЗСУ, роблячи акцент на нібито добровольцях.