Комбриг, який воює під Бахмутом: Росіяни відчули на собі роботу наданої Заходом зброї, тож у них "запалало"
"Бахмут – політичне питання для Путіна. На мій погляд, Бахмут своє завдання виконав на 200%. Це форпост, який росіяни намагаються взяти, застосовуючи тактику навали штурмовими групами по 10–15 осіб", – сказав він.
Комбриг підкреслив, що не можна недооцінювати противника, оскільки він випробовує різну тактику. За його словами, якщо окупанти десь мають успіх, то б'ють штурмовою групою і нарощують сили, якщо ні – переходять на іншу ділянку.
"А якщо взагалі говорити про їхнє командування, то це генерали радянських часів. У нас здебільшого молоді офіцери й генерали, які більш креативні та з досвідом взаємодії з НАТО. Росіяни вже відчули на собі роботу зброї, яку нам надають партнери, тож у них "запалало", – сказав Сіленко.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже вісім місяців. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.
Президент України Володимир Зеленський на початку лютого заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що, якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".
6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача керівництво армії було за продовження оборонної операції в Бахмуті. 15 березня на ще одному засіданні ставки, за словами Зеленського, думка учасників була, як і раніше, одностайною: посилювати оборону Бахмута і знищувати окупантів максимально.
Оборонна операція в районі Бахмута має найважливіше стратегічне значення для стримування російських окупантів і є головною у стійкості оборони всього фронту, наголосив 14 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Того ж дня в Міноборони України розповіли про "певні значні успіхи в ЗСУ" в боях за Бахмут. 20 березня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що можливості оборони Бахмута ще не вичерпано.