Сирський: Ворог видихається під Бахмутом, і ми скористаємося цією нагодою

Командувач СВ ЗСУ відзначив стійкість українських захисників на східному фронті
Фото: СИРСЬКИЙ / Telegram

Російська армія не полишає надій за будь-яку ціну взяти Бахмут Донецької області, попри втрати в живій силі й техніці. Про це командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський 22 березня повідомив у Telegram.

За його словами, основною ударною силою окупантів у цьому районі залишаються найманці ПВК "Вагнер".

"Не шкодуючи нічого, вони втрачають значні сили й видихаються. Зовсім скоро ми скористаємося цією нагодою, як свого часу робили це під Києвом, Харковом, Балаклією й Куп'янськом", – написав Сирський.

Командувач СВ ЗСУ підкреслив "надлюдську" стійкість, мужність і хоробрість українських захисників, які перебувають під безперервним вогнем артилерії й авіації окупантів. Особливо генерал-полковник відзначив 5-ту, 10-ту, 57-му та 93-тю бригади, які захищають позиції ЗСУ на сході України.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже вісім місяців. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупанти зосередили саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський на початку лютого заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що якщо росіяни візьмуть Бахмут, то вони захочуть "піти далі".

6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача керівництво армії було за продовження оборонної операції в Бахмуті. 15 березня на ще одному засіданні ставки, за словами Зеленського, думка учасників була, як і раніше, одностайною: посилювати оборону Бахмута і знищувати окупантів максимально.

Бахмут може впасти "протягом найближчих кількох днів", припускав 8 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий у відповідь припустив, що в Альянсі, імовірно, не враховують, що українці за рік масштабної війни напрацювали велику стійкість і міць тактичних рішень.

Оборонна операція в районі Бахмута має найважливіше стратегічне значення для стримування російських окупантів і є головною у стійкості оборони всього фронту, наголосив 14 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Того самого дня в Міноборони України розповіли про "певні значні успіхи у ЗСУ" в боях за Бахмут. 20 березня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що можливостей оборони Бахмута ще не вичерпали.

Британська розвідка 22 березня зазначила, що російський наступ, схоже, втрачає імпульс, а ЗСУ організували контратаку на бахмутському напрямку.