Координатор блокади на Донбасі Віногродський: Чорновол змінила риторику тому, що своє ставлення до блокади поміняв Порошенко
Нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол повторює риторику президента України Петра Порошенка, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" один із організаторів товарної блокади на Донбасі, ветеран АТО Анатолій Віногродський.
Нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол змінила своє ставлення до блокади окупованих територій Донбасу, оскільки свою позицію щодо цього переглянув президент України Петро Порошенко, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" один із організаторів товарної блокади на Донбасі, ветеран АТО Анатолій Віногродський.
"Чорновол змінила риторику тому, що своє ставлення до блокади поміняв Порошенко. Подивіться, що він говорив у 2015 році. Він був проти торгівлі з окупантами. 4 листопада 2014 року була постанова РНБО про вжиття невідкладних заходів щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій і Луганській областях. Тоді мова йшла про забезпечення енергонезалежності країни. Але, я так розумію, жага наживи взяла гору, тому влада пішла проти своїх же рішень, ухвалених у 2014–2015 роках. А Чорновол – це всього лише дупа, яка розмовляє", – зазначив Віногродський.
За його словами, під час конфлікту з учасниками блокади Чорновол ударила дружина бійця батальйону "Айдар".
"Узагалі говорити про Чорновол я не дуже хочу, вона убога. Коли вона зустрілася з учасниками блокади, люди піддалися емоціям. Ляпас Чорновол дала дружина бійця "Айдару", який воював із 2014 року та був тричі поранений. А Чорновол назвала його якимось "запроданцем" Путіна (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН"). Тобто самі блокадники Чорновол не чіпали. Хоча у неї кинули кілька яєць. Я таке не схвалюю", – підкреслив Віногродський.
7 березня в коментарі виданню "ГОРДОН" Чорновол назвала нардепів Семена Семенченка та Володимира Парасюка "придурками" та заявила, що їх фінансує президент РФ Володимир Путін. Семенченко у відповідь сказав, що за звинуваченнями Чорновол "висновок повинні дати фахівці іншого профілю".
8 березня колишній боєць АТО Масі Найєм нагадав, що у грудні 2014 року Чорновол виступала проти торгівлі вугіллям із Росією та стверджувала, що закупівля вугілля в РФ – це державна зрада.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників.
Відтоді блокада постійно розширюється. У січні були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області. На початку лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області, наприкінці місяця вони відкрили перший редут і на маріупольському напрямку.
27 лютого ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький пригрозили зупинити постачання вугілля та "ввести зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не буде знята блокада, яку 26 грудня 2016 року оголосили ветерани українських добробатів.
1 березня, після закінчення терміну ультиматуму, бойовики "ДНР" "націоналізували" приблизно 40 українських підприємств. Захарченко зазначив, що ніхто з українських власників не виходив на зв'язок із представниками "ДНР".